Předpověď počasí

Česko se probudilo do mrazivého rána! Jak bude dál? PŘEDPOVĚĎ

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 7.10. 2019 08:14
Téma:

Lidé se na mnoha místech v Česku probudili do mrazivého rána. Na Luční Boudě v Krkonoších dokonce teplota klesla až k mínus devíti stupňům Celsia. Meteorologové ale slibují v příštích dnech oteplení.

Teploty pod nulou hlásily ještě v sedm hodin ráno také všechny meteorologické stanice v Moravskoslezském kraji. V příštích dnech se ale ještě oteplí a užijeme si mírně nadprůměrných teplot. Co se srážek týče, měly by být příští čtyři týdny průměrné či podprůměrné. 

 

"Po chladnějším období ze začátku října se začne v druhé polovině týdne pozvolna oteplovat a v příštím týdnu (od 14. 10.) by teploty měly dosáhnout hodnoty nad dlouhodobým průměrem," uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Podívejte se na aktuální předpověď počasí: 

 

 

Jaké bylo pondělní ráno u vás? Fotky posílejte na email zpravy@nova.cz nebo přímo na náš facebook.

 

V pondělí očekávají meteorologové oblačno až polojasno, postupně místy jasno. Nejnižší noční teploty budou mezi +1 až -3 °C, přes den se pak mají nejvyšší denní teploty pohybovat mezi 8 až 12 °C.

 

 

V úterý bude zpočátku převážně polojasno, během dne bude od severozápadu přibývat oblačnost a v Čechách se místy ojediněle přidají i déšť a mlhy. Noční teploty mají klesat do rozmezí +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi 10 až 14 °C.

 

Zataženo a oblačno, v Čechách, a v průběhu dne i v další části republiky, místy s deštěm nebo přeháňkami má být ve středu. Večer bude na severozápadě ubývat srážet i oblačnosti. V noci se má výrazně oteplit a nejnižší noční teploty mají být v rozmezí od 6 do 10 °C, nejvyšší denní pak v rozmezí od 12 do 16 °C.

 

Podobné denní teploty předpovídají meteorologové i na čtvrtek, kdy mají být od 11 do 15 °C. Má být převážně oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami, častěji na horách. K večeru má ubývat oblačnosti i srážek. Ani v noci na čtvrtek mrznout nemá, teploty mají klesat k 9 až 5 °C.

 

 

Na pátek předpovídá ČHMÚ nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Během dne od jihozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s se bude postupně měnit na jižní a večer zeslábne.

 

O víkendu počítají meteorologové se skoro jasnou až polojasnou oblohou, ojediněle s mlhami nebo nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty předpovídají v rozmezí 10 až 5 °C, nejvyšší denní pak 18 až 23 °C.

 

 

TN.cz