Počasí v Česku

Nejchladnější ráno roku v Česku. Teploty klesaly až k -30 °C

Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 21:32
12.2. 2021 9:27
Téma:

Česká republika se v pátek probudila do nejchladnějšího rána této zimy. Teploty na většině území Česka během noci a rána klesly na -10 až -15 °C. Ve výše položených oblastech meteorologové naměřili až -20 °C. Na Šumavě na Rokytské slati pak teplota klesla až k -30 °C.

Páteční ráno je zatím nejchladnějším ránem letošního roku. Teplota se nejčastěji pohybovala od -10 do -15 °C, bylo ale i chladněji. Na Šumavě na Rokytské slati teplota klesla k -30 °C. Pořádně chladno je i v nižších polohách. Cheb v minimech hlásí -19,5 °C, Karlovy Vary -17,8 °C, Praha - Ruzyně -15,9 °C. Podobně mrazivá rána přinese celý víkend. V ranních minimech budou teploty v nížinách klesat k -10 až -15 °C, ojediněle až k -20 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

"Mrazivá rána očekáváme i po celý příští pracovní týden, při zmenšené oblačnosti budou teploty zpočátku týdne klesat až k -20 °C, od středy k -18 °C,“ řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

 

Loni byla nejnižší zimní teplota naměřena až 1. dubna v oblasti Jizerka, kde bylo -23,9 °C. Mrazivé páteční ráno ale hlásí celá střední Evropa. V Německu teploty také klesly k -20 °C a podobně to vypadalo i v Rakousku, Polsku a na Slovensku.

 

V Plzni využili mrazu k výstavě ledových soch. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz