poslední rozloučení

Česko se rozloučilo s Pilarovou. Byla velmi laskavá, vzpomíná Absolonová

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 3. 6. 2020
Téma:

Ve středu v poledne se uskutečnilo poslední rozloučení s fenomenální českou zpěvačkou Evou Pilarovou, která zemřela v polovině března ve věku 80 let. Kvůli epidemii koronaviru byl pohřeb velmi intimní, nyní se rodina rozhodla dát možnost i ostatním vzdát hold pěvecké ikoně. Na obřad dorazilo velké množství lidí včetně mnoha známých osobností.

Poslední rozloučení se zpěvačkou Evou Pilarovou se konalo při zádušní mši v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově od 12:00 hodin. O uspořádání rozhodl její manžel po skončení nouzového stavu, aby jí dopřál důstojnější rozloučení.

 

Možnosti vzdát hold Pilarové využily desítky lidí včetně známých tváří. Dorazily například zpěvačky Leona Machálková, Monika Absolonová a Hana Zagorová. Na mši se objevili i manželé a herci Tatiana a Vojtěch Dykovi či herečka Jiřina Bohdalová.

 

Moderátor a herec Dalibor Gondík tam zazpíval, stejně tak i Monika Absolonová, která ohromila skladbou Ave Maria. S Pilarovou se přišel rozloučit také zpěvák Pavel Vítek, módní návrhář Osmany Laffita, houslista Pavel Šporcl, hudebník Petr Spálený či zpěvák Hynek Tomm. Dorazil i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

 

Proslovu se ujal Vojtěch Dyk, kterému Pilarová na pohřbu Karla Gotta řekla, že při jejím obřadu bude řada na něm. "Kdyby se mě někdo zeptal, kdo je Eva Pilarová, řekl bych mu: "Poslechni si její písně, najdeš v nich všechno. Najdeš v nich pravdivost, lásku, pokoru, přátelství, chytrost, ale i moudrost a především naplňující radost. Ještě bych mu řekl, že Eva Pilarová je velký člověk. Je to hvězda bez hvězdných manýrů," prohlásil Dyk. "Přeji ti šťastnou cestu. Mám tě rád," dodal.

 

"Prožila jsem mši s velkou úctou a velkým překvapením. Slova faráře byla něžná a pravdivá, plná naděje. Byl to překrásný a důstojný obřad. Eva by s ním byla velice spokojená. Krásně to vystihlo její život," řekla po mši Leona Machálková.

 

 

"Evy jsem si hrozně vážila. Přála si, abych na jejím obřadu zazpívala. Byla to pro mě čest, ale zároveň to bylo stresující. Zpívat na mši pro takto výjimečnou zpěvačku, bylo hrozně náročné. Bála jsem se, abych to nepokazila," svěřila se Absolonová. "Eva na mě byla vždycky milá a laskavá. Byla to hvězda. Je a zůstane. Byla ohromně milým člověkem a famózní zpěvačkou," dodala.

 

Oblíbená česká zpěvačka zemřela 14. března ve věku 80 let, pohřeb se konal o čtyři dny později. Kvůli probíhající epidemii koronaviru a s ní spojenými vládními opatřeními proběhl v kruhu nejbližších rodinných příslušníků a přátel. Obřadu v kapli Domova sv. Karla Boromejského v pražských Řepích se zúčastnilo pouze jedenáct lidí, mezi nimi například vdova po Karlu Gottovi Ivana.

 

Podívejte se na rozhovor s Evou Pilarovou na Českém slavíkovi v roce 2014:

 

Trojnásobná vítězka Zlatého slavíka podlehla vážné nemoci. V poslední době ji provázely zdravotní problémy a prodělala také několik těžkých úrazů a zlomenin. Kvůli svému stavu v posledních letech nedokončila několik koncertů.

 

GALERIE: Mše za Evu Pilarovou

1
/
19
Zdroj: Profimedia
Mše za Evu Pilarovou - Dalibor Gondík

TN.cz