chladná noc

Česko sevřel v noci silný mráz. Na Šumavě bylo téměř -28 °C

Téma:

Česko má za sebou nejmrazivější noc nadcházející zimy. Na Šumavě spadla teplota na téměř mínus 28 stupňů. Padl tak teplotní rekord. V Jizerských horách klesla teplota k -23 °C.

Dnešní nejnižší teplota byla naměřena na šumavské Jezerní slati. Podle meteorologů jde o vůbec nejchladnější noc, k datu 19. prosince, naměřenou na této meteorologické stanici.

 

"V jižních Čechách se dnes v noci vyjasnilo a teploty klesaly v průměru na -11 až -14 stupňů Celsia. Šumavské slatě tam klesla teplota na -25 a -28 stupňů Celsia," řekla TV Nova Markéta Augustinová, meteoroložka z českobudějovického pracoviště ČHMÚ.

 

Konkrétně tam dnes naměřili -27,9 stupně Celsia. V krajském městě teplotní rekord nepadl. V Českých Budějovicích byla nejnižší teplota -23,5 stupně naměřena 19. prosince 1940.

 

Mrazivou noc má za sebou také Liberecký kraj. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota k -23 stupňům Celsia. Pořádně mrzlo i v Liberci, kde meteorologové naměřili 15 stupňů pod nulou.

 

 

V dalších dnech už by se mělo podle meteorologů opět oteplovat. A pravděpodobně připadne i další sníh.

 

"Příští noc už tak chladná nebude bude přecházet okluzní fronta. Čekáme hodně oblačnosti a nějaké sněžení, takže ty teploty poklesnou na -3 až -6 stupňů Celsia. Ve čtvrtek očekáváme teplou frontu dokonce i s dešťovými srážkami," dodala meteoroložka Augustinová.
 

Související témata:
vbo, Vladimír Hoť TN.cz