Statistika požárů

Česko v plamenech. Hasiči měli o prázdninách práce nad hlavu!

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Aktualizováno 13:25
3.9. 2019 13:13
Téma:

Téměř čtyři tisíce výjezdů k požárům zaznamenali během letních prázdnin hasiči. Po celé republice likvidovali každý den více než 60 případů, co je výrazně nad dlouhodobým průměrem.

Na zvýšeném počtu požárů se projevilo horké a suché počasí. A to především v první polovině prázdnin, což dokládají i čísla, která nyní hasiči zveřejnili.


Zatímco v červenci bylo po celé České republice 1117 požárů v přírodním prostředí, tak v srpnu už to bylo "jen" 411 požárů. Hasičům výrazně pomohlo, že začalo pršet a také teploty už nebyly tak extrémně vysoké.


Dnem s nejvíce požáry se stal 6. červenec, kdy hasiči vyjížděli ke 145 případům. Hořelo například pole nedaleko Únětic na severním okraji Prahy. Požár původně hlášený na ploše 50 krát 200 metrů se kvůli větru velmi rychle rozšířil a jedenáct jednotek hasičů s ním mělo co dělat.


Hořet podle všeho začalo kvůli nedopalku odhozenému z jedoucího auta. Ten samý den hořelo také u Nemyčevsi na Jičínsku, pole tam pravděpodobně chytilo kvůli závadě na zemědělské technice. S požárem bojovalo 15 jednotek hasičů.

 


Tento den, tedy 6. červenec, překonal o dva případy "nejplodnější" den na požáry loňského roku, kdy hasiči vyjeli ke 143 zásahům.


Když se podíváme na souhrnná čísla letošních prázdnin, tak celkem hasiči vyjeli k více než 25 tisícům událostí, průměrně 410 krát denně. Dlouhodobý denní průměr je přitom 311 výjezdů.

pez TN.cz