Přetahovaná

ČR vydala údajného nájemného vraha. Chtěly ho tři různé státy!

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Aktualizováno 13:36
23.7. 2019 12:09

Česká republika vydala do zahraničí muže podezřelého ze tří nájemných vražd. Srbský občan byl zadržen v Praze na začátku března a o jeho vydání usilovaly hned tři státy - Nizozemsko, Maďarsko a jeho rodné Srbsko. Ministerstvo spravedlnosti nakonec rozhodlo, že si muže převezmou maďarští policisté. A to se před několika dny také stalo.

Čaba Der. Osmatřicetiletý Srb seděl poslední měsíce v české vazební věznici. Už je ale mimo republiku. "Můžu potvrdit, že jsme zadrženého muže předali koncem minulého týdne kolegům z Maďarska," potvrdil policejní mluvčí David Schön.

 

Muže zadrželi pátrači z policejního prezídia v hotelu na Žižkově. Vlezl jim přímo do rány. Běžný turista u sebe nevozí padělané doklady, maskovací potřeby a pistole s tlumičem. Tento člověk ale rozhodně běžný turista nebyl.

 

Přišel, odpravil cíl, odešel. Video z bělehradské ulice není možné ukázat celé, podle policistů ale dokazuje, čím se Čaba Der živil. Nájemnými vraždami. Na svědomí má mít nejméně tři v různých evropských zemích.

 

 

Všechny tři státy usilovaly o vydání muže. Tomu se chtělo kamkoliv, jen ne do rodného Srbska. Nakonec vyhráli Maďaři. Extrémně nebezpečného muže vezli policisté autem na hranice. Tam už čekali maďarští a slovenští kolegové.

 

Většina transportů probíhá letecky, někdy to ale jinak nejde. Nedávno jeli policisté přes 800 kilometrů z Nizozemska se zadrženým, který tvrdil, že se bojí létat. Cesta trvala 18 hodin, konvoj doprovázelo několik policejních útvarů včetně německé dálniční policie.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz