BÍLÁ NADÍLKA

Na Plzeňsku havarovaly desítky řidičů! Sněžení se přesouvá na sever

Nehody Plzeňský kraj - 5
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Srážka tří aut mezi Svojkovicemi a Holoubkovem
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 13.12. 2019 16:54
Téma:

Českou republiku zasáhlo ve čtvrtek silné sněžení. S nárůstem dopravních nehod se potýká Plzeňský kraj, za hodinu jich evidují několik desítek. Husté sněžení zasáhlo i hlavní město.

Jako první začalo kolem půl jedné odpoledne sněžit na Plzeňsku a Karlovarsku. Místy napadly čtyři centimetry sněhu. "Sněžení dále postupovalo přes Středočeský kraj, Prahu a Ústecko, spadlo nejčastěji do tři centimetrů mokrého sněhu. Sněžení postupně slábne a přesouvá se na Liberecko a Královéhradecko," uvedla kolem tři čtvrtě na pět večer meteoroložka Dagmar Honsová.

 

S nárůstem dopravních nehod na kluzké silnici se potýká Plzeňský kraj. "Od rána jsme do třetí hodiny odpoledne zasahovali již u deseti dopravních nehod," uvedl mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.


Asi nejvážnější nehoda se stala mezi Svojkovice a Holoubkovem krátce před třetí hodinou odpoledne. Srazila se tam tři auta, dva muži skončili se středně těžkými zraněními v nemocnici.
 

GALERIE: Nehody v Plzeňském kraji

1
/
9
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Nehody Plzeňský kraj - 7


Okolo druhé hodiny havarovala dvě auta, jedno u Kotovic, které skončilo v příkopu na střeše, další pak před Ostrovem u Stříbra. Celkem se při obou nehodách středně těžce zranili tři lidé.

 
Policie za hodinu měla informaci o 20 až 30 nehodách, jednalo se převážně o lehké nehody, celkové číslo ale přesahuje běžný počet nehod. "Vyzýváme řidiče, aby svou jízdu přizpůsobili počasí," prohlásila mluvčí policie Plzeňského kraje Martina Korandová.

 


Nehody kvůli počasí se objevily i v Olomouckém kraji, zatím se jejich počet nevymkl z rámce normálu. Jedna z takových nehod se stala v branné na Šumpersku před jednou odpoledne. Hasiči museli vyprostit zaklíněného řidiče z auta, které zůstalo viset nad potokem.

 

V noci má sněžit v Krkonoších, Jizerských horách, na Šumavě a v Krušných horách. "Na srážky bude v Čechách bohaté také sobotní dopoledne, v nížinách to ale bude déšť nebo déšť se sněhem a sněžit bude až od 500 m nad mořem. V neděli bude pršet i na horách," doplnila Honsová.

 

Předpověď na sobotu:

 

Předpověď na neděli:
 

TN.cz