Nebezpečný vítr

Na Česko udeřil silný vítr. MAPA, kde hrozí největší nebezpečí

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:46
4.12. 2020 12:22
Téma:

Na Česko už během pátku udeří silný vítr, podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude ohrožení v některých okresech vysoké. Lidé mají být opatrní, počítat s komplikacemi v dopravě i škodami na majetku. Výstraha platí až do pondělí.

Česko od pátku bičuje silný vítr. Meteorologové zpřísnili výstrahu, v některých okresech Libereckého kraje bude ohrožení větší než ve zbytku země.

 

Od pátečních 18 hodin do pondělního rána platí pro Frýdland, Jablonec nad Nisou a Liberec vysoké ohrožení velmi silným větrem. "Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy," varovali meteorologové.

 

Varování před nižším stupněm nebezpečí platí rovněž do pondělí pro východ Středočeského kraje, západ Libereckého kraje, východ Jihočeského kraje, Královehradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a Vysočinu.

 

Výstraha ČHMÚ před silným větrem (4. - 7. 12. 2020):

 

 

I v těchto regionech je nutné počítat s poškozením stromů a menšími škodami na budovách. "Hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," uvedl ČHMÚ.

 

V sobotu meteorologové očekávají 6 až 11 stupňů Celsia, v neděli by mělo být mezi 7 a 12 stupni.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz