varování ČHMÚ

Česko zasáhne vlna veder, upozorňují meteorologové. Vyhlásili výstrahu

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:45
16.6. 2021 12:14
Téma:

Teploty v Česku se zvyšují, už ve středu by podle Českého hydrometeorologického ústavu měly na mnoha místech atakovat tropickou třicítku. Ve čtvrtek má být pak ještě tepleji, meteorologové kvůli tomu vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami. Ty by měly odpoledne překračovat 31 °C.

Po okraji tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu, ČHMÚ předpokládá, že teploty ve čtvrtek odpoledne překročí 31 °C.

 

Meteorologové kvůli tomu vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami. Ta bude platná od čtvrtečního poledne pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj a části Jihomoravského kraje (Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Znojmo, Židlochovice). Výstraha bude platit do 18:00.

 

ČHMÚ varuje před vysokou zátěží na lidský organismus, nebezpečím přehřátí a dehydratace. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," doporučují meteorologové.

 

 

S koncem výstrahy ale vlna vedra v Česku neskončí. Meteorologové očekávají, že v pátek vystoupají teploty až k 34 °C, v sobotu pak může být místy i 35 °C. V neděli by mělo být kolem 33 °C. Vysoké teploty by podle ČHMÚ měly zejména o víkendu doprovodit také bouřky.

 

 

Na předpověď počasí na středu 16. června se můžete podívat zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz