předpověď počasí

Desítky nehod, uvízlé kamiony. Sníh a led změnily silnice v peklo!

Téma:

Po teplé neděli začalo v pondělí dopoledne opět sněžit. Na některých místech Česka napadne až 10 centimetrů nového sněhu. Výstrahu vydali meteorologové především pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Sníh a ledovka na mnoha místech komplikují dopravu.

Viditelnost sotva 50 metrů a silnice pokrytá ledovkou, takové podmínky zkomplikovaly v pondělí ráno život řidičům v Jihomoravském, Zlínském a Olomouckém kraji. Na namrzlých silnicích se staly desítky nehod a na mnoha místech museli policisté řešit uvízlé kamiony.

 

A to není vše. Podle výstrahy meteorologů napadne v pondělí na Moravě a ve Slezsku sedm až deset centimetrů sněhu. Odpoledne má sněžení slábnout.

 

On-line reportáž

Silnice v Česku pokryly sníh a ledovka

14:10

Situace se povětšinou uklidňuje. Na jižní Moravě ale přibývají nehody. U obce Kobylí na břeclavsku se srazilo auto a náklaďák a blokují část vozovky. Před 13. hodinou skončil v příkopě u Dražůvek na Hodonínsku autobus.

13:20

Napilno měli hasiči v Olomouckém kraji. Kvůli sněžení zasahovali v pátek dopoledne u pěti dopravních nehod. V jednom z případů šlo o uvízlý autobus, který skončil opřený o sloup

13:00

.Hasiči z Jihomoravského kraje varují před nebezpečím sněhu padajícího ze střech

 

Varování se týká Jihomoravského a Zlínského kraje. Sněžení se ale objeví i na části kraje Olomouckého a Moravskoslezského.

 

Pondělní sněhová nadílka v Jihomoravském kraji:

 

"Některé silnice jsou nesjízdné, pokud můžete, odložte cestu na později," varovali ráno jihomoravští policisté na twitteru.

 

 

Trolejbusy a autobusy v Brně se místy zpožďovaly o desítky minut. Problémy se sněhem jsou také ve Zlínském kraji. Několik úseků silnic tam navíc blokují uvízlé kamiony.

 

Na Pardubicku byla kvůli náledí uzavřena silnice I/2 mezi obcemi Přelouč a Staré Čívice. Podle svědků skončilo snad 15 aut v příkopech. Policisté mohli komunikaci otevřít až po několika hodinách.

 

Sníh může způsobit problémy i chodcům, v energetice i zásobování, upozornili meteorologové. Mokrý sníh může lámat stromy a větve. Řidičům doporučují opatrnou jízdu a sledování dopravního zpravodajství.

 

 

"Nezapomeňte na zimní výbavu a při cestách do hor i na sněhové řetězy," upozorňují meteorologové. Nutností jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách je třeba dodržovat pokyny horské služby.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

pan TN.cz