Zimní počasí

Česko zdobí sněhová pokrývka, v příštích dnech jí ještě přibude. MAPA

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:33
2.12. 2020 10:36
Téma:

Zima se v Česku začala projevovat nejenom nízkými teplotami. Zejména hory zasypal sníh a podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tento týden bílá pokrývka napadne i na dalších místech.

Meteorologové ukázali mapu, kde je v Česku nejvíc sněhové pokrývky. Zatím jasně vedou hory, v příštích dnech se to ale může změnit.

 

"Sněhová pokrývka se vyskytuje zejména na severních pohraničních horách a v Beskydech, v Krušných horách a na Šumavě je sněhu výrazně méně," uvedl ČHMÚ.

 

V nižších polohách sníh napadl na severozápadě Čech a místy také na východě a severovýchodě Moravy. Nejvyšší vsrtvu sněhu mají v Josefově Dole v Jizerských horách (22 cm), potom na Lysé hoře v Beskydech (15 cm), Šeráku na Hrubém Jeseníku (15 cm) a Obřím Dole v Krkonoších (15 cm). 

 

Mapa sněhové pokrývky v Česku (2. prosince 2020):

 

Ve čtvrtek má podle ČHMÚ sněžit na jihu a zejména na východě Česka. "Během dne se bude místy tvořit i v nižších polohách sněhová pokrývka, ve východní polovině území ojediněle při mrznoucích srážkách i ledovka," upozornili meteorologové.Stejně to bude v pátek, v sobotu by pak mělo sněžit na západě Česka. V neděli jen v polohách nad 700 metrů.

 

Do pátku se teploty budou držet u nuly nebo pod ní, ale o víkendu se vyšplhají až k 10 stupňům Celsia.

 

GALERIE: Kde je v Česku sníh

1
/
8
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
Česko zdobí sněhová pokrývka - 16

Související témata:
TN.cz