Televize Nova

Česko zná nejlepší manažerky, mezi nimi je i ředitelka TV Nova!

Klára Brachtlová
Zdroj: TV Nova
Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:26
22.1. 2021 13:40
Téma:

Česko zná vítězky 16. ročníku prestižní ankety TOP ženy Česka, kterou vyhlašují Hospodářské noviny. Klára Brachtlová, generální ředitelka skupiny Nova, se umístila mezi nejlepšími českými manažerkami.

Klára Brachtlová uspěla v prestižní anketě TOP ženy Česka, podle které je jednou z nejlepších tuzemských manažerek. Generální ředitelka skupiny Nova se umístila na třetím místě.

 

Brachtlová ve skupině Nova působí od roku 2007, nejprve zastávala pozici v oblasti finančního plánování a analýz. V roce 2012 se stala zástupkyní finančího ředitele, v únoru 2014 pak finanční ředitlekou. Od června 2019 je generální ředitelkou, pozici zastává společně s Janem Vlčkem, jenž předtím působil ve funkci obchodního ředitele.

 

V manažerské kategorii uspěla také Kateřina Jirásková, finanční ředitelka skupiny PPF, která je od loňského října majitelem společnosti CME, vlastníka skupiny Nova.

 

 

Žebříček úspěšných a inspirativních žen českého byznysu má ještě čtyři další kategorie. Do síně slávy pronikla Zuzana Ceralová, majitelka společnosti Petrof, nejlepší podnikatelkou je Radka Prokopová, spolumajitelka společnosti Alca plast. Ve veřejné sféře uspěla předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová a v kategorii start-upů Michaela Matějková, zakladatelka společnosti Skinners. 

 

Podrobnější vysvětlení výsledků 16. ročníku anekty TOP ženy Česka zveřejní pořadatel ve středu 27. ledna. 

TN.cz