Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

je to strašidelné

Češku Hanku zasáhl hurikán. Modlí se, aby to dům vydržel!

Zdroj: TV Nova

Hurikán Florence dorazil k pobřeží Severní a Jižní Karolíny. Síla hurikánu se snížila z druhého na první stupeň pětibodové stupnice, extrémní nebezpečí ale podle záchranářů trvá. Češka Hanka Ries se rozhodla hurikán přečkat doma. Čeho se nejvíc obává?

Přestože úřady varují, že hurikán Florence bude výjimečně nebezpečnou bouří, řada lidí odmítla opustit své domovy a chtějí hurikán přečkat doma. Jednou z nich je i Hana Ries, která žije ve městě Myrtle Beach v severním cípu Jižní Karolíny. Tady by neměl hurikán udeřit plnou silou, a proto evakuace není povinná. Hanka na vaše dotazy odpovídala na chatu.

 

Během hurikánu nezůstává doma poprvé, zažila to už šestkrát. "Na každý hurikán, který se tudy prohnal, měl stejnou sílu, a ne vždy jsem bydlela, kde bydlím, Nikdy nebyl silnější než kategorie tři," popsala Hana.

 

 

Ačkoli jí mnozí říkají, že bylo pošetilé přečkat hurikán doma, ona má jiný názor. "Chápu, že z vnějšího pohledu se to tak může zdát, ale věřte mi, není to poprvé a vím, co dělám. Jsme v bezpečí, daleko od moře. Byly tři evakuační zóny, já bydlím mimo všechny tři. Větší nebezpečí by bylo na ucpaných dálnicích, zaseknutá někde v záplavách a obklopená vzteklými, zpanikařenými řidiči," vysvětlila.

 

Ačkoli by měl hurikán k jejich domu dorazit až za několik hodin, už teď přiznala, že je trochu nervózní. Zároveň je ale napjatá a zvědavá. "Zažila jsem hurikánů pár, uvidíme, co přinese tenhle," řekla.

 

Zatím si doma prý vegetí a pojídají pizzu. "Ale až to bude přímo nad námi, vydává to strašidelné zvuky. Je to, jako když jede nákladní vlak a do toho občas zazpívá mořská siréna. Trvá to několik hodin, ty návaly větru jsou cítit. Vždy se modlím, ať to ten dům unese. Když prochází oko, je na chvíli úplný klid a pak znovu ještě jednou. A když projde, pak už jenom prší a prší," popsala.

 

Na celý rozhovor se můžete podívat tady:

 

On-line rozhovor

 

mom TN.cz