hynek kmoníček všechny šokoval

Český diplomat senzací v USA! Zabil krokodýla, bydlí v zoo mrtvol

Hynek Kmoníček
Zdroj: Profimedia
Český velvyslanec Hynek Kmoníček
Téma:

Americká média zaujal český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček - a to natolik, že o něm dokonce vznikla reportáž. Ta se odvysílala na stanici CBS News a Kmoníček v ní vystupuje jako neohrožený lovec zvířat.

Domy velvyslanců obvykle zdobí drahá umělecká díla, historické fotografie a různá fantastická ocenění. V rezidenci českého diplomata Hynka Kmoníčka byste ale podobné věci hledali těžko. Jeho bydlení připomíná spíš zoo pro mrtvá zvířata, nestačila se divit reportérka CBS News.

 

Trofeje si Kmoníček domů dovezl z nejrůznějších koutů světa. Najdete tu vycpaninu australského klokana, kůži dlouhého hada, vlka i krokodýla, kterého si velvyslanec dovezl ze Súdánu.

 

Právě krokodýl vzbudil mezi reportéry největší senzaci. Kmoníček ho měl totiž zabít nožem. Tvrdí, že techniku se naučil od diplomatů v Súdánu, kteří mu poradili, aby kudlu zapíchl zvířeti do lebky přímo mezi oči. Právě tam má totiž krokodýl slepé místo.

 

 

"Jestli bych to udělal za normálních okolností? Ne, udělal jsem to jako součást své práce,“ komentoval událost Kmoníček. Chtěl se tak sblížit se svými kolegy. Zabití zvířete mu kromě jiného pomohlo i pozdějším vyjednávání o propuštění rukojmích.

 

Záliba v lovení Kmoníčkovi výrazně pomáhá odlišit se od ostatních diplomatů. Lidé podle něj často zkoumají, jestli je opravdový muž, nebo jen"další z mnoha Evropanů. "Někdy se prostě musíte předvést," vysvětlil.

 

A jeho slova potvrdila i sama reportérka. "Abych byla upřímná, nikdy jsem žádného takového velvyslance neviděla," zhodnotila Kylie Atwoodová, na kterou udělalo dojem i zabití obrovského hada v Indii. Kmoníček ho vytáhl z kanalizace a mačetou mu usekl hlavu. V tu chvíli prý neměl vůbec tušení, jak je plaz vlastně dlouhý.

 

Reportáž CBS News:


 

lud TN.cz