Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2018 11:58
Symboly tragédie v Janově

Český kamioňák líčil pád z mostu: Najednou nebyla silnice a byla tma

Český kamion zřícený z mostu v Itálii
Zdroj: Profimedia

Měli štěstí v neštěstí. Český řidič kamionu Martin i italský řidič zelené dodávky se podruhé narodili - první přežil pád, druhý mu těsně zabránil. Oba se stali symboly zřícení mostu v Janově. Takhle popsali, jak se doslova podruhé narodili.

"Jel jsem a najednou byla tma a nebyla silnice. Myslel jsem, že to nepřežiju, jsem šťastný, že žiju," líčil svým pražským kolegům řidič Martin K. (46), který jel po mostě s kamionem naloženým papírem.


"Nejdřív se nám neozýval," řekl Martinův nadřízený Václav Zázvůrek z firmy SPED-IT. Kamion poznal na fotkách na Twitteru, pak začal obvolávat italské nemocnice. Zhruba po hodině se naštěstí zjistilo, že Martin po pádu z výšky 45 metrů žije, a tak si jeho kolegové i rodina neuvěřitelně oddechli.

 

 

Pád si málem prožil i 37letý řidič dodávky italského supermarketu Basko. Stihl ale zabrzdit těsně před okrajem propadlé části mostu.


"Vracel se z okruhu dodávek do našich supermarketů. Najednou viděl před sebou na silnici totální kolaps, vozy před ním se začaly propadat. Dupnul na brzdu, vyskočil z auta a rozběhl se zpět směrem k tunelu," interpretoval řidičova slova jeho nadřízený Giovanni D´Alessandro, uvedl italský web Savona News.

 

110

GALERIE: Zřícený dálniční most u Janova v Itálii

Zdroj: Polizia di Stato

Dálniční most A10 u Janova se zřítil i s auty - 1

Hodnocení:

 

K výpovědím přeživším už se přidal i bývalý italský fotbalista Davide Capello: "Viděl jsem, jak se přede mnou bortila cesta a já jsem začal padat s ní." Měl ještě větší štěstí než řidič kamionu Martin - jeho auto vydrželo pád a on tak hned začal pomáhat ostatním.


V místě zříceného mostu stále pracují záchranáři. Tragédie si už vyžádala 42 obětí a několik zraněných. Informace o pohřešovaných se různí, číslo se pohybuje od 4 do 12 osob. Podle včerejších informací Ministerstva vnitra se na mostě žádný jiný Čech kromě Martina v době zřícení nepohyboval.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

nor TN.cz
Reklama