Zrádné "dipování"

Češky na webu nelegálně hazardují. Hrozí jim i vězení!

Žena a počítač
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Na internetu v Česku se v posledních měsících rozmohla především mezi ženami nová "móda". Hlavně matky na mateřské nově holdují takzvanému dipování. Jde o jakousi on-line tombolu, která je ovšem nelegální.

V kostce jde o to, že i když je losování virtuální, soutěží se o reálné výhry - většinou o předměty, občas ale i o peníze, píše páteční Právo.


Abyste si mohli zahrát, musíte si například  za několik stovek koupit losy, takzvané dipy a pak čekat, jestli se na vás usměje štěstí. Problém je ovšem v tom, že férovost losování nikdo nekontroluje.


Podle deníku se dipování "pěstuje" především v uzavřených skupinách na sociálních sítích. Těch jsou desítky se stovkami členů. Muži jsou v nich ovšem jen zřídkakdy. Správkyně skupin si mohou přijít i na desetitisíce měsíčně.


 

Jenže si neuvědomují, že porušují zákon. A nejde jen o to, že příjem z dipování nikde nepřiznávají a nedaní. Podle ministerstva financí totiž navíc ještě provozují nelegální hazard. A hrozí jim tak pokuta až 50 milionů korun nebo tříleté vězení. Což ženy většinou vůbec netuší.

pez TN.cz