Na dovolené nezahálel

Čech (82) se topil v Bulharsku! Zachránil ho policista z Brna

Policista na dovolené zachránil tonoucího muže
Zdroj: Getty Images, Policie ČR
Policista David Maša (vpravo) zachraňoval životy i na dovolené.
Nina Ortová
Nina Ortová
Publikováno 1. 8. 2019
Téma:

Brněnský policista David Maša ani na dovolené nezahálel a zachraňoval životy. Při procházce po pláži si všiml muže, který se topil. Neváhal, skočil do vody a pro muže doplaval. Bez jeho pomoci reálně hrozilo, že se muž utopí.

O hrdinském činu informovali Mašovi kolegové: "David Maša trávil rodinnou rekreaci u moře v Bulharsku. Při jedné z procházek po pláži spatřil v moři asi třicet metrů od sebe muže, který se choval velmi divně. V ten den byly dost velké vlny, vyvěšena byla červená vlajka, a muž se ve vodě doslova plácal. Z jeho chování usoudil, že má problémy a proto se k němu rozhodl doplavat," popsal začátek záchranné akce mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka.


Policista David Maša po doplavání k muži zjistil, že jde o seniora z Česka, který už je značně vyčerpaný a nedaří se mu doplavat na břeh. "Proto jej otočil na znak, držel mu hlavu nad hladinou a táhl jej na břeh. Toto bylo fyzicky i vzhledem k velkým vlnám velmi náročné, ale nakonec byla záchrana úspěšná. Na břehu už seniora převzali tamní plavčíci a poskytli mu zdravotnickou pomoc," dodal Chaloupka. Muž měl štěstí v neštěstí, bez pomoci policisty by totiž reálně hrozilo, že se v moři utopí.

 


Toto léto nejde o první záslužný čin příslušníka českých záchranných složek na dovolené v zahraničí. Minulý měsíc psala italská média o hrdinném hasiči z HZS Pardubického kraje, který na hotelu zachránil život pětiletého chlapce, který se málem utopil v bazénu. Jeho zpověď si přečtěte v ZDE.

TN.cz