prázdninový inspektor

Český ráj můžete obdivovat i na kole! Jaké trasy jsou nejkrásnější?

Prázdninový inspektor tentokrát zavítal do kouzelného Českého ráje. A protože je tato chráněná krajinná oblast hodně oblíbená mezi cyklisty, zaměřil se na nejlepší a nejkrásnější cyklotrasy.

Romantická krajina, která střídá historické památky. V Českém ráji si na své přijdou všichni - rodiny s dětmi, nadšení turisté i milovníci nenáročných procházek.

 

Skalní městečka, hrady, zámky, nádherná panoramata. To vše nabízí Český ráj! A aby reportéři stihli navštívit míst hned několik, půjčili si kola. Ostatně pro cyklisty je tato krajina jako stvořená.

 

Někdy náročnější stoupání jsou odměněna častějšími sjezdy a stále je na co se dívat. Trosky, Kokořín, Prachovské skály nebo Valdštejn. Cyklotras, ze kterých si můžete vybrat, je tu celá řada! I když některé jsou "dost ostré".

 

 

Mezi nejoblíbenější cyklotrasy patří okruh Maloskalskem nebo po Hruboskalsku. Reportéři vyrazili z Turnova, kde je největší koncentrace půjčoven kol. A jejich první zastávkou byla zřícenina hradu Trosky, který vyrostl na dvou čedičových sloupech.

 

Trosky se na nadcházející sezónu připravily dokonale. Během léta mají pro návštěvníky připravené nejrůznější akce. A pokud si uděláte čas ve středu, můžete si dát pivo v letním kině. Děti rozhodně zaujmou dravci, které si tu návštěvníci mohou prohlédnout zblízka a dokonce se s nimi vyfotit.

 

A přes Hrubou skálu se reportéři po téměř hodině a půl dostali do cíle - na hrad Valdštejn. Za půjčení kola dali přibližně 300 korun na celý den, za vstup na Trosky 90 korun, za děti pak zaplatíte 60 korun a tu samou částku za hrad Valdštejn.

 

Nádherné upravené stezky a občerstvení na každém rohu. Za to si Český ráj vysloužil zlatou medaili!
 

Daniel Brabec/ Veronika Petruchová/ lud TN.cz