Listopad 1989

Cesta ke svobodě v deseti minutách! Praha ožila videomappingem. VIDEO

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 18.11. 2019 07:18

Na fasádě Historické budovy Národního muzea se v neděli večer rozzářil videomapping s názvem Cesta ke svobodě. Prostřednictvím světla, zvuku a hlavně příběhů si lidé připomněli atmosféru před třiceti lety.

Zhruba desetiminutová projekce na fasádu Historické budovy Národního muzea připomněla události listopadu 1989. Mezi hlavní motivy patřilo zdůraznění uzavřených hranic, rozdělení světa i československé společnosti a role významných osobností během následujícího půlstoletí.

 

Videomapping mohli lidé sledovat v rámci nedělního Koncertu pro budoucnost 2019, který začal okolo sedmnácté hodiny. Světelná projekce proběhla v 19:30, další pak ve 22:00.

 

Akademii věd České republiky na Národní třídě rozzářil videomapping už v sobotu. Krátce po 18. hodině se fasádou rozjely tanky, které připomněly začátek protektorátu a druhé světové války. Projekce diváky provedla klíčovými událostmi československých a českých dějin po roce 1945.

 

 

Česko v neděli oslavilo Den boje za svobodu a demokracii. Pietní akce a koncerty se konaly po celém hlavním městě a také napříč kraji. Národní třída byla kvůli velkému zájmu nakonec úplně zablokována. Podle policie tam bylo 40 tisíc lidí.

TN.cz