Návrat z práce

Cesta vlakem se změnila ve zlý sen! Marie přišla o těžce vydělané peníze

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 9.11. 2019 17:02
Téma:

Cesta domů se pro paní Marii změnila v hotové peklo. Když se vracela z náročné práce v zahraničí, ve vlaku ji okradli dva cizinci. Přišla o těžce vydělané peníze i doklady. Žena se přitom v Rakousku stará o bezvládnou seniorku.

Paní Marie z vesničky Beša na jihu Slovenska na cestu vlakem zřejmě hned tak nezapomene. Na bratislavském hlavním nádraží se o to postarali dva zhruba třicetiletí cizinci.

 

"Byli elegantně oblečení, tmavší pleti, mluvili srbsky nebo rusky. Vzali mi kufr s tím, že mi s ním pomůžou do vlaku. Když jsme už byli ve vagónu, pořád ho jeden z nich nechtěl pustit," popsala televizi Markíza hrůzný zážitek paní Marie.

 

Když jí kufr nakonec vrátili, sedla si do prázdného kupé. Byla ráda, že cizinci odešli. Do odjezdu vlaku zbývalo zhruba patnáct minut. Dva muži však svou oběť nenechali jen tak na pokoji, po chvilce za ní přišli znovu. 

 

Muži začali ženě tvrdit, že kufr nemůže zůstat na podlaze. Hodili jí ho proto neopatrně nad sedačky. Paní Marie se začala bránit. "Vyskočila jsem a říkám, že mi ten kufr rozbijí. Když jsem se postavila, jeden z nich do mě strčil," pokračuje žena.

Po uměle vyvolaném chaosu muži nakonec odešli. Když však přišla průvodčí kontrolovat lístky, nastalo nemilé překvapení. "Otevřela jsem kabelku a peněženka nikde," tvrdí paní Marie. Ve vlaku už však podle ní už cizinci nebyli, nejspíš vystoupili na nejbližší stanici ještě v Bratislavě. Ženě bylo v tu chvíli jasné, že o vydělané peníze přišla.

 

Po příchodu domů zamířila vše oznámit na policii. Namísto toho, aby si užívala odpočinek s rodinou, musí vyřizovat nové doklady. Dokud je však nebude mít, nemůže se vrátit ani do své práce v Rakousku. 

 

 

 

TN.cz