Nastartujme Česko

Čeští a moravští vinaři zvou na skleničku projektem To si vypijeme

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
27.4. 2020 16:23

Češi holdují nejen pivu. České a moravské svahy plodí také lahodné víno, a právě vinaře můžete podpořit zapojením se do projektu To si vypijeme. Karanténní opatření totiž tvrdou ranou zasáhla také je. Zavřené restaurace a omezení prodeje vinařům nesvědčí. Nenechme to tak! Vždyť české víno může směle konkurovat i produktům zahraničních vinařství.

Iniciativa To si vypijeme má za úkol vybídnout české spotřebitele, aby nezapomínali na lokální vína a upřednostnili domácí vinaře před těmi zahraničními. Svou výzvu v rámci projektu natočilo prostřednictvím mobilního telefonu již 24 moravských vinařů. Ty v průběhu Velikonočních svátků k tomuto nápadu svedla tiskárna Etiflex.

 

Zájemci tak mají jedinečnou možnost zjistit, kolik práce, píle a dřiny se skrývá v jediné lahvi vína. "Tato aktivita vznikla spontánně a živelně jako původně jednoduchý nápad. Jsme potěšeni zájmem vinařů, kteří se k této dobrovolné akci přidali, a doufáme, že se heslo "To si vypijeme" pořádně chytí," říká Lucie Hotařová z tiskárny Etiflex.

 

 

Ve videu se objevují Mojmír Baroň z vinařství Domaine Eisgrub, Vinné sklepy Lednice, Milan Sedlák z Rodinného vinařství Sedlák, Dagmar Fialová z vinařství Sonberk, enolog Libor Jestřáb ze Šlechtitelské stanice Velké Pavlovice a řada dalších. Vinařům v karanténě chybí také pracovníci. Pokud si toužíte vyzkoušet vinařské řemeslo, máte k tomu jedinečnou příležitost!

 

"Na Moravě je neuvěřitelné množství různých stylů a typů vín. Je to dáno především počtem odrůd, ale také rozmanitostí terroir. To ocení především člověk, který vínu rozumí. Věřím, že těch u nás přibývá," prohlásil Jan Stávek, hrdý účastník iniciativy.

 

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz