TRAGICKÝ POŽÁR

Posily z Německa jsme ve Vejprtech nepotřebovali, brání se čeští hasiči

Požár ve Vejprtech
Zdroj: Profimedia
Požár ve Vejprtech
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 18:06
20.1. 2020 17:20
Téma:

Ústečtí hasiči odmítají kritiku, že kvůli požáru ve vejprtském domově pro postižené nepožádali o pomoc německé kolegy. Reagují také na anonym, který se prý snaží na sociálních sítích poškodit pověst hasičského sboru i dobrovolných hasičů.

O požáru se hasiči na krajském operačním středisku dozvěděli v neděli ve 4 hodiny a 50 minut a první jednotka dorazila na místo ve čtyři hodiny a 59 minut. "Tato jednotka dobrovolných hasičů Vejprty, jako plnohodnotná a plně vybavená zásahová jednotka, dorazila na místo s cisternovou automobilovou stříkačkou, automobilovým požárním žebříkem a velitelským vozem. Další jednotky profesionálních hasičů dojely následně přesně podle poplachového plánu," uvedli hasiči v pondělním prohlášení.


"Požár, který byl nahlášen v okamžiku, kdy byl již ve společenské místnosti plně rozvinut tak, že plameny šlehaly z oken, a budova byla plná zplodin hoření, se hasičům podařilo dostat pod kontrolu přesně v 06:47 hodin. Díky profesionálnímu zásahu bylo zachráněno 27 klientů ústavu. Vzhledem k výše zmíněnému nebyl důvod k této události volat posily ze zahraničí," doplnili hasiči.

 

 


"Jsme si vědomi toho, že osm obětí požáru je obrovská tragédie, na které se ale podepsaly jiné faktory než samotný zásah na zdolání požáru. Byla to zejména velmi brzká ranní hodina, kdy osazenstvo budovy spalo a skutečnost, že se jednalo o hendikepované osoby, jejichž evakuace je velmi náročná. V současné době vyšetřovací týmy plně pracují na objasnění příčin a okolností požáru," uzavřeli hasiči.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragédii: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz