Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

protiatomový kryt

Čeští miliardáři se bojí války a budují luxusní bunkr. Kde bude?

Bunkr
Zdroj: Profimedia
Bunkr (ilustrační foto)

Ačkoli to může znít jako zápletka sci-fi filmu, jedná se o realitu. Nejmocnější muži Česka začali z obavy o své životy hledat ochranu pro případ války. Měl by jím být bunkr, který se nachází jen asi tři čtvrtě hodiny od Prahy.

Tajemný projekt je určen pouze těm nejbohatším českým podnikatelům. Informoval o něm týdeník Echo. V případě třetí světové války, kdy by po sobě znepřátelené země metaly jednu jadernou raketu za druhou a lidstvo by po milionech umíralo, ti nejlepší z nejlepších by byli zachráněni. Aby poskytli kvalitní miliardářské geny dalším generacím.

 

Pozvánku na prohlídku údajně největšího a nebezpečnějšího bunkru na světě s názvem The Oppidum údajně dostali takové osobnosti jako Petr Kellner, Andrej Babiš či Daniel Křetínský. Podle Echa pozvánka mluvila dost nejasně, uvádělo se v ní pouze to, že cesta z Prahy trvá 45 minut směrem na Český Brod.

 

 

Bližší informace pak dostal jen ten, kdo potvrdil svou účast a hodlal se asi hodinové prohlídky zúčastnit. Doporučeno také bylo, aby se účastník tepleji obléknul, teplota v bunkru se má pohybovat jen kolem 14 stupňů Celsia. Kdo účast přislíbil, musel podepsat dohodu o mlčenlivosti.

 

Ačkoli není přesně jasné, kde se bude bunkr nacházet, Echu se podle dostupných informací podařila zjistit jeho přibližná poloha. Bude to asi sedm kilometrů jihozápadně od Českého Brodu pod hřebenem lesnatého údolí, kterým protéká říčka Šembera. Území patří do katastru obce Vrátkov.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úžasné VIDEO: Holčička nevydržela čekat na otce a narušila vojenskou přehlídku

Reakce na přívaly uprchlíků? Nově půjdou v ČR na vojnu muži i ženy! Už v 18!

mom TN.cz