Rozsáhlá razie

Čeští piloti měli pašovat obří zásilky drog. Kokainu byly plné kufry

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 17:28
25.7. 2019 17:19
Téma:

Čeští policisté se pochlubili podílem na rozbití celosvětové zločinecké sítě, jejíž členové pašovali obří množství kokainu. Klíčovou roli v organizaci, která působila v Evropě, Asii i Jižní Americe, podle vyšetřovatelů hráli i dva čeští piloti.

Na operaci s krycím názvem Familia se podíleli mimo jiné policisté z Belgie, Chorvatska či Švýcarska, ale také agenti americké protidrogové centrály DEA či muži zákona z Paraguaye nebo Hongkongu.

 

Při rozsáhlé razii policisté zadrželi celkem 16 lidí (11 v Evropě a pět v Asii), zabavili přes tunu kokainu a přibližně dva miliony eur v hotovosti (asi 51 milionů korun).

 

"Soustavně jsme monitorovali činnost dvou českých pilotů, kteří podle pokynů hlavního organizátora za účelem zastření skutečného účelu letů zajišťovali fiktivní pasažéry a následně soukromým letadlem převáželi kokain z Jižní Ameriky do Evropy," napsala Národní protidrogová centrála (NPC) v tiskové zprávě.

 

Policisté udeřili v květnu, kdy se jim ve Švýcarsku povedlo "vyhmátnout" zásilku 600 kil kokainu. Droga byla napěchovaná v 21 kufrech. Dalších 421 kil narkotik policisté zajistili v Hongkongu.

 

 

"V České republice byl následně zadržen druhý z pilotů, přičemž v rámci provedených domovních prohlídek u něj byl zajištěn v přepočtu téměř milion eur," doplnili policisté.

 

Celkem při razii kromě drog vyšetřovatelé zajistili přibližně dva miliony eur v hotovosti a také luxusní auta či hodinky a další zboží za více než milion eur.

 

GALERIE: Balkánský drogový kartel byl zadržen

1
/
24
Zdroj: Policie ČR
Balkánský drogový kartel byl zadržen - 1

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz