Výzva

Tancem proti koronaviru: Policisté neztrácí smysl pro humor! VIDEO

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 19. 3. 2020
Téma:

Čeští policisté ukázali, že ani v těžké době boje proti koronaviru neztrácí smysl pro humor. Na facebooku se zapojili do výzvy "Coronavirus Dance Challenge" a tancem na chytlavou píseň upozorňují, jak by se lidé měli (nejen) v období pandemie chovat.

 "A je to tady! První CoronaVirus Dance Challenge! Učíme tancem - držte si odstup, myjte si ruce, nesahejte si na obličej. Bojujeme společně," napsala Policie ČR na svém facebookovém profilu a přiložila video dvou mužů zákona, kteří pomocí tance vysvětlují, jak se chovat.

 

Roztančené video českých policistů nasbíralo za pouhých 12 hodin více než 230 tisíc zhlédnutí a přes 11 tisíc reakcí. Lidé v komentářích policii chválí za to, že neztrácí smysl pro humor a naopak se snaží rozveselit i spoustu dalších Čechů.

 

Zda se z tance české policie stane celosvětová výzva, zatím není jasné. Díky anglickému textu písně, na kterou policisté tančí, ten potenciál ale má. Také pokyny správné hygieny jsou kromě češtiny napsány i v angličtině.

 

 

Po sociálních sítích už se v minulých dnech začala šířit podobná videa, která mají lidi v boji proti nákaze povzbudit. Nejvíce uživatelů zatím natočilo svoji verzi tance, který vznikl na základě osvětového videa vydaného úřady ve Vietnamu.

 

Tanec k písni použité v tomto videu doplnil na sociální síti TikTok uživatel s přezdívkou Quang Dang. Netrvalo dlouho a z pohybů, kterými tanečník ukazoval, jak si správně mýt ruce, se stal hit. Video sdílel třeba i UNICEF, dětský fond OSN:

Související témata:
TN.cz