Pokrok nezastavíš

Čeští školáci se naučili nový trik, písemky "opisují" mobilem

Téma:

Mnozí žáci základních škol podvádějí u písemek pomocí svého mobilního telefonu. Test si vyfotí a odešlou spolužákovi. V těchto případech mohou učitelé dětem mobil zabavit a přijít si pro něj musí rodiče. Navíc za takový podvod může žákům hrozit i dvojka z chování.

Moderní technika dnešním školákům pomáhá i na takových místech, kde ještě nedávno stačila jen propiska a obyčejný papírový tahák.


Nyní se opisuje mobilem. Třeba na základní škole v Říčanech. Studenti si taháky prostě nafotí telefonem a pak je pod lavicí studují přímo během testů.
 


Školy mohou používání mobilů ve třídách zakázat. Porušení školního řádu řeší různě. Zabavením a uložením přístroje do trezoru i sníženou známkou z chování. Nejčastějším trestem je prý ale pětka z písemky, při níž žák podváděl.Přísně se na mobily dívají také waldorfské školy. Například v té pražské si ho studenti po příchodu do školy musejí vypnout. Podobně jako když jdou na koncert nebo do kina.


Ředitelé připouštějí, že kdyby najednou opisovalo víc žáků, a učitel zabavil najednou několik drahých přístrojů, museli by si asi pořídit v každé třídě trezor - podobně jaký mají ve waldorfské škole v pražských Jinonicích.
 

pez, Veronika Polášková TN.cz