Ostuda ve Slovenském ráji

Skandál českých turistů na Slovensku: Pravidla parku neporušili

Ema Klementová
Ema Klementová
Aktualizováno 26.7. 2019 13:49
Téma:

Ve Slovenském ráji vzbudila pobouření skupina českých turistů. Několika mužům se v úzkém místě nechtělo čekat ve frontě a rozhodli se ostatní předběhnout mimo vyznačenou trasu. Za takové chování přitom hrozí pokuta přes 8000 korun.

Bezohledné, arogantní, nebezpečné - takové bylo podle mnohých chování několika turistů, kteří po kluzkých skalách předbíhali frontu na strmém žebříku ve Slovenském ráji. Podle svědků šlo o Čechy.

 

Ohrožovali tím sebe, ale i turisty na žebříku, kde byly i děti. "Dle mého názoru jako horského vůdce je to z hlediska bezpečnosti vrcholně arogantní a nezodpovědné," nechápe Michal Gerčák.

 

Horský vůdce kroutí hlavou i nad mužem, který na videu v nebezpečném úseku nese na zádech malého chlapce. "To bych úplně srovnával s těmi lidmi, co lezli mimo žebřík," kroutí hlavou Gerčák.

 

Z vyznačené turistické trasy muži nesešli a pravidla parku tak neporušili. Návštěvní řád prý nepočítá s tím, že by někoho něco takového napadlo.

 

 

"Ztratil jsem řeč, skutečně, to je neuvěřitelné, doslova hloupé, ohrožovali nejen sebe, ale i další lidi," říká ředitel správy národního parku Slovenský ráj Tomáš Dražil.

 

Pokuta za ohrožování ostatních by nedočkavcům ale hrozila od horských záchranářů. A to i vyšší než 8000 korun. Úzký chodník je často přeplněný - projde po něm někdy až 1500 lidí za den.

 

Proto někteří výletníci na místo vyrážejí i večer. I tím ovšem porušují pravidla národního parku.

pez TN.cz