Trable s dovolenou

Konec CK FIRO-tour: Agentura řekla, jak to bude s vracením peněz

Dovolená
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Jan Houška
Jan Houška
11.4. 2021 15:34
Téma:

Cestovní kancelář FIRO-tour se v lednu tohoto roku změnila na agenturu. Důvodem je finanční úpadek společnosti způsobený pandemií koronaviru. Mnoho klientů však stále čeká na vrácení peněz. Agentura nyní řekla, jak to s penězi bude.

Pandemie koronaviru tvrdě zasáhla do fungování cestovních kanceláří. Tisíce Čechů zůstaly kvůli krizi v létě doma a nemohly se vypravit například na dovolenou k moři. Některé  cestovní kanceláře tak aktuálně čelí finančnímu úpadku a jejich klienti čekají na návrat peněz ze zaplacených zájezdů.

 

Jednou takovou cestovní kanceláří je i FIRO-tour, která se v lednu změnila na agenturu. Ta nyní svým klientům konečně oznámila, jak to bude s jejich penězi.

 

 

"SLAVIA pojišťovna a.s. na základě svého šetření dospěla k závěru, že jsou splněny podmínky k uplatnění nároků na pojistné plnění z pojištění záruky cestovní kanceláře – číslo pojistné smlouvy 5900022700. Pojistné plnění Vám bude poskytnuto v zákonem stanovené lhůtě," informuje agentura na svém webu. Klienti, kteří stále postrádají své peníze, se tak mohou obrátit na pojišťovnu.

 

Změnu cestovní kanceláře na cestovní agenturu oznámila FIRO-tour v lednu na svých stránkách. Nepodařilo se jí totiž sehnat pojištění proti úpadku, které je pro fungování cestovní kanceláře nezbytné. Loňské pojištění vypršelo na Silvestra. CK FIRO-tour byla jedna z největších českých cestovních kanceláří, která na trhu fungovala 30 let.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz