Koronavirus

Cestovní kanceláře proplatí testy na Covid-19, některé i plnou částku!

Dovolená v Řecku se Čechům prodraží, musí mít negativní test na Covid-19
Zdroj: TV Nova
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 12. 8. 2020
Téma:

Řecko od 17. srpna umožní vstup do země pouze Čechům, kteří budou mít negativní test na Covid-19. Některé cestovní kanceláře se proto rozhodli test svým klientům proplatit.

Řecko se od příští týdne rozhodlo vyřadit Českou republiku ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem. Češi se tak při vstupu do země budou muset prokázat negativním testem, který nebude starší více než 72 hodin. Mnoha Čechům se tak dovolená prodraží.

 

Cestovní kanceláře se proto rozhodly své klienty podpořit a většina z nich testy na Covid-19 svým zákazníkům proplatí. Buďto přímo v hotovosti, nebo ve formě voucherů.

 

 

Podobně na situaci reagují také ostatní kanceláře. "Pro všechny z vás, kteří u nás aktuálně mají zakoupený zájezd do Řecka s odletem od 17. 8. 2020, nabídneme dárkový poukaz v hodnotě ceny požadovaného testu aktuální ke dni odletu, maximálně až do výše 1 750 Kč,“ informuje Blue Style

 

 

Na situaci zareagovaly také brněnské nemocnice, které navyšují své testovací kapacity. Odběrová místa budou dále od pátku 14. srpna 2020 v provozu po dva víkendy po sobě s tím, že každý z nich zajistí jedna fakultní nemocnice.

 

Dovolená v Řecku se Čechům prodraží, musí mít negativní test na Covid-19. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

TN.cz