Sport v přírodě

Tudy běhal Vinnetou. Maraton láká na krásná Plitvická jezera!

Marathon Plitvice
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ta místa zná z filmů o Vinnetouovi a Old Shatterhandovi snad každý. Křišťálově čistá voda, dechberoucí vodopády, blýskající se skaliska. Plitvická jezera jsou i dnes stejně magická jako v době, kdy se dobrodružství indiánského náčelníka natáčela.

Jenže řada českých turistů se tam zdráhá vypravit kvůli vysokému vstupnému – během sezóny vyjde návštěva zdejšího národního parku na 250 kun, což je podle aktuálního kurzu asi 900 korun, upozorňuje portál dnevnik.hr. 


Nyní mají sportovně založení cestovatelé jedinečnou možnost se k Plitvickým jezerům podívat. První červnový víkend se tu totiž koná už po čtyřiatřicáté maratonský víkend. A v ceně startovného je právě i vstup do národního parku, jehož krásu Češi znají díky filmům o Vinnetouovi.


Akce je přitom vhodná nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny – organizátoři totiž nabízejí i takzvaný rodinný maraton, kdy příbuzní nastoupí na start pětikilometrového závodu, půlmaratonu a maratonu. Konečné pořadí v této kategorii se pak určí po součtu časů jednotlivých rodinných týmů.

 


Startovné stojí od 150 kun (pětikilometrový závod) až po 375 kun (maraton) a kromě vstupu do plitvického národního parku zahrnuje mimo jiné i tričko nebo sportovní tašku na boty. Registrace běží až do 15. května a závodí se prvního a druhého června.


Veškeré informace k běžecké akci v lůně panenské přírody najdete na této stránce.

pez TN.cz