koronavirus

Jedete do Itálie? Přehled uzavřených obcí a doporučená opatření

Téma:

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje českým občanům, aby do oblastí severní Itálie, především do Lombardie a Benátska, necestovali. Některá místa se nacházejí v úplné izolaci, není je proto možné navštívit a ani opustit. Pokud ale do Itálie přesto cestujete, zde je několik rad, jak minimalizovat riziko nákazy koronavirem.

Někteří Češi cesty do Itálie ruší, nicméně italské svahy jsou stále plné turistů z celého světa. Horských oblastí se žádná opatření zatím netýkají. Není ale vyloučené, že se zde můžete s nakaženou osobou setkat. Proto jakoukoli svou cestu do této země raději zvažte.


Uzavřené oblasti

Italská vláda ve spolupráci se zasaženými regiony přijala řadu opatření hygienického i restriktivního charakteru včetně izolace 10 zasažených obcí v Lombardii (Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo e San Fiorano) a jedné v Benátsku (Vo' Eugenao). Údaje aktualizuje italské ministerstvo zdravotnictví na svých stránkách zde (v italštině).

 

Výše uvedená místa, která se nacházejí v izolaci, není možné navštěvovat ani je opustit. V případě porušení pravidel hrozí trestní stíhání a vysoké pokuty. Situaci kontrolují italské bezpečnostní složky, na silnicích rozmístily zátarasy.

 

 

Co je třeba dodržovat?


1. Vyhýbejte se místům s větší koncentrací osob
2. V případě podezření na nákazu nebo kontakt s infikovanou osobou zavolejte na linku 112, kde vám poradí další postup – návštěva nemocnic a zdravotních zařízení se nedoporučuje
3. Dodržujte základní hygienická pravidla a nedotýkejte se svého obličeje
4. Důkladně a často si myjte ruce
5. Nespoléhejte se na autobusovou a vlakovou dopravu, může docházet k výpadkům nebo k úplnému přerušení spojů
6. Respektujte pokyny místních úřadů

 

Buďte připraveni také na to, že pokud se do Itále vydáváte letecky, čeká vás na obou letištích speciální kontrola. Na Letišti Václava Havla byl od úterní půlnoci spuštěn nový bezpečnostní postup - pro přílety z Itálie je vyhrazen speciální gate s cíleným screeningem a zvýšenými hygienickými opatřeními.

 

 

MZV na svém Twitterovém účtu aktualizuje informace pro občany ČR.

 

 

 

 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pb TN.cz