Dopravní kolaps

Chaos jako Brno! Nehoda, kolaps a náklaďák v tunelu v protisměru

Jan Pánik
Jan Pánik
14.8. 2019 18:15
Téma:

Krátce po středečním poledni zastavila provoz na 191. kilometru dálnice D1 srážka osobáku, dodávky a kamionu. Řidiči tak místo museli objíždět před Brno a doprava v moravské metropoli kolabovala. Vše navíc zkomplikoval řidič náklaďáku, který jel Pisáreckým tunelem v protisměru.

Policisté teď po šoférovi pátrají. "Tunel musel být na několik minut uzavřen. Policisté žádají všechny řidiče, kteří jeli ve směru od Pisárek k dálnici D1 a museli uhýbat autu v protisměru, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158. Uvítáme rovněž záznamy z palubních kamer," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Díky všímavým řidičům se naštěstí nikomu nic nestalo.

 

Nebezpečné chování řidiče dodávky velmi zkomplikovalo situaci v Brně. Nehoda na 191. kilometru dálnice D1 ve směru na Ostravu totiž ve městě způsobila dopravní kolaps.

 

"Ve zúžení se srazila tři vozidla, jeden člověk byl zraněn. Policisté odkláněli dopravu přes Bítešskou ulici a usměrňovali provoz ve městě," popsal situaci Šváb. Podle záchranářů se zranil jeden z ridičů, naštěstí pouze lehce.

 

 

Dálnice byla opět průjezdná okolo třetí hodiny odpoledne. Dopravní situace se proto začala uklidňovat také v samotném Brně. 

TN.cz