dobrý skutek

Charitativní běh pomohl nemocné Amálce. Pomůžete také?

Amálka
Zdroj: TV Nova
Amálka
Téma:

Čtyřletá Amálka z Doks u Kladna trpí vzácným onemocněním- takzvaným CDG syndromem. Je to dědičná nemoc, která způsobuje vážná selhání různých orgánů a opožďování vývoje. Amálka je tak jednou z pouhých šedesáti takto nemocných lidí u nás.

S Amálkou si osud nelítostně zahrává. Od narození trpí stavy, kdy jí náhle klesá hladina cukru v krvi, stavy, které mohou končit kómatem. I do toho už čtyřletá holčička upadla - ležela čtyři dny v umělém spánku.

 

Postupně se projevovaly další potíže, až lékaři vyřkli neúprosnou diagnózu - CDG syndrom. Vzácná nemoc, která způsobuje selhání několika orgánů. Nejhorší pro rodiče bylo se s nemocí dítěte smířit. "Uvědomit si to, že to tak prostě je. Ten syndrom, který má Amálka, má šedesát lidí v České republice. Na celém světě je to asi tisíc lidí," říká otec nemocné dívenky.

 

 

Poruchy růstu, opožďování vývoje a svaly, které nepracují tak, jak by měly. I to jsou projevy vzácné nemoci. Amálka ale dělá pokroky - dokáže sedět, dokáže lézt, postaví se... A rodiče věří, že jednoho dne se sama bez pomoci i rozejde.

 

Aby to tak bylo, potřebuje ale Amálka ještě čas a rodiče peníze, aby jí mohli koupit chodítko a zaplatit další pobyty v lázních, které pomáhají svaly zpevňovat. Už po dnešku ale naděje rodičů stoupla. Lidé v Doksech u Kladna běželi v charitativní akci pro Amálku a část peněz pro ni získali. Amálka je odměnila potleskem.

 

 

Pokud chcete i vy Amálce pomoci, můžete tak učinit prostřednictvím bankovního účtu, který je pro její potřeby zřízený. Má číslo 4158440389/0800.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Patricie Solaříková běžela závod: Kila jsou dole, podívejte se, jak jí to sluší!

Neuvěřitelné, Vojta Dyk odmítl vystoupit na charitativním večeru! Co mu zase přeletělo přes nos?

Související témata:
tn.cz / gar