Přehled večera

Prezident Zeman tančil i zpíval! Na ples zamířil premiér a ministři

Téma:

Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana v pátek přivítali své hosty na již čtvrtém charitativním plese. Vstupenky na tuto událost stály 10 tisíc a výtěžek z nich půjde na nadace prezidentského páru. Na plese se o zábavu starají Helena Vondráčková nebo Michal David. První cenou tomboly je jako v minulých letech večeře s prezidentem a první dámou.

Již počtvrté začal na Pražském hradě Reprezentační ples prezidenta republiky. Pro slavnost byl připravený Španělský sál. Večer zahájil Zeman svým proslovem, kdy přivítal všechny hosty. Sál také vestoje zatleskal na počest zesnulého Luďka Munzara. Prezident si pro obecenstvo také připravil drobné překvapení. “Nyní se opřete do opěradel svých židlí a poslyšte můj zpěv,“ upozornila hlava státu a zapěla úryvek písně Auld Lang Syne. Následoval valčík prezidentského páru.


Plesu se zúčastnil rovněž kancléř Vratislav Mynář, jehož manželka večer moderátorsky provázela, dále například premiér Andrej Babiš s manželkou, ministryně Jana Maláčová s manželem a ministryně Alena Schillerová.


Podívejte se jak prezident na plese tančil:

 

Svým vystoupením hosty baví spousta hvězd, například Helena Vondráčková, Václav Neckář, Michal David nebo Marián Vojtko, uvedla Kancelář prezidenta republiky na facebooku. Spolu s Mynářovou ples moderuje Libor Bouček.

 

Vstupenka na tuto událost stála 10 tisíc korun. Výtěžek ze vstupenek půjde na nadaci prezidentského páru. "Z minulého plesu jsme na oba dva fondy přerozdělili více jak dva miliony korun, tzn. na každý z těch fondů milion padesát tisíc korun zhruba," popsal Vratislav Mynář, člen správní rady Nadačního fondu, ve videu zveřejněném na facebooku Kanceláře prezidenta.

 

GALERIE: Reprezentační ples prezidenta republiky

1
/
8
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky
Ples prezidenta republiky - 2

 

V předcházejícím ročníku putovaly všechny peníze z fondu prezidenta Zemana na Klokánek. Nadace Ivany Zemanové se zase zaměřuje na pomoc seniorům, dětem a postiženým dětem. Dále také spolupracuje s hospicem Ondrášek nebo Nadačním fondem Krtek, informovala Kancelář.

 

Na programu bude také tombola. Výherce první ceny pak povečeří s prezidentským párem. Dále se bude hrát také o dárkové poukazy, sud piva nebo i o kance.

 

 

Celkem bylo rozesláno tisíc pozvánek. Mezi účastníky jsou přátelé pana prezidenta, podporovatelé, různé firmy, instituce nebo členové vlády.

 

Na přípravách se podílí řada zaměstnanců, mezi kterými jsou například hradní floristky, které připravují květinovou výzdobu.

 

reg TN.cz