Zajímavosti o princi

Charles slaví 70. narozeniny! 7 věcí, které jste o něm nevěděli

Téma:

Princ Charles se nikdy nestal miláčkem britské veřejnosti a rozhodně to nevylepšil sňatkem se svou celoživotní láskou Camillou. Teď slaví 70. narozeniny a slibuje, že jako král, pokud se jím stane, se změní. Přečtěte si, co všechno jste o Charlesovi nevěděli.

Během prvního manželství a následného rozvodu byl Charles stále na očích. Jeho soukromý život s princeznou Dianou probírala všechna média a pozornosti neušel ani po její smrti. Od té doby se ale snaží příliš neukazovat a své soukromí si pečlivě chrání.

 

Není proto zrovna lehké zjistit cokoliv z jeho života, než ukazuje na oficiálních akcích. Některé jeho koníčky tak překvapí i nejzarytější fanoušky královské rodiny. Podívejte se, co všechno o 70letém Charlesovi zřejmě nevíte.

 

1. Složité rodinné vztahy

V prvních letech Charlesova života nebyl jeho otec princ Philip příliš nablízku. Když se vrátil z armádní služby, snažil se ho naučit střílet, rybařit a lovit, Charles ale těmto zálibám příliš neholdoval. Philip se podle zdrojů z královské rodiny často rozčiloval, že je jeho syn slaboch a chtěl ho zocelit, mělo to ale spíše opačný efekt.

 

Jeho matka královna Alžběta II. se k němu vždy chovala chladně a na veřejnosti mu vůbec neprojevovala žádnou fyzickou náklonnost. Po návratu z dlouhé zahraniční cesty ho zdravila potřesením ruky. Naopak s její matkou měl Charles vřelý vztah.

 

 

2. Těžké dětství

Princ Charles byl jako dítě často nemocný, prodělal asijskou chřipku a spalničky, odebrali mu mandle a trpěl chronickým zánětem dýchacích cest. Nebyl navíc příliš pohybově nadaný, což spolu s jeho jemnou povahou vedlo k tomu, že byl na internátní škole šikanován.

 

 

3. Sukničkář Charles

Jeho oblíbený prastrýc Lord Mountbatten ho vždy naváděl, aby měl tolik děvčat, kolik jen mohl. Charles si rychle získal pověst sukničkáře, kterou příliš nevylepšil ani během prvního manželství. Mezi jeho milenkami byla i zpěvačka Barbara Streisandová nebo vnučka Mountbattena Amanda Knatchbullová.

 

S budoucí manželkou Dianou Spencerovou se seznámil přes její sestru, s níž chodil těsně předtím. Podle některých zdrojů ale po dobu vztahu s lady Dianou udržoval vztah se svou životní láskou Camillou Parker-Bowlesovou. Údajně měl se svou milenkou dokonce sex přes telefon, když jeho manželka odběhla na záchov.

 

V roce 1996 se s Dianou rozvedl, čímž si vysloužil kritiku veřejnosti. O rok později zemřela Diana při autonehodě v Paříži. Až do svatby s Camillou v roce 2005 nosil Charles první snubní prsten.

 

Další zajímavosti najdete na druhé stránce:

1
2
epa TN.cz