Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2016
video Honba ze adrenalinem

Chce umřít?! Mladík leze do neskutečných výšek bez jištění

Zdroj: YouTube.com

Trpíte strachem z výšek? Pak byste nemohli trávit čas s Justinem Casquejem, devatenáctiletým Američanem, který si libuje v lezení na nejvyšší budovy světa, a to bez jakéhokoliv jištění. Ze svých výstupů pořizuje snímky a videa, která rozhodně nejsou pro ty, kteří při pohledu z výšky trpí závratí.

Justin Casquejo se „proslavil“ už před dvěma lety, kdy byl zatčen za vniknutí na vrchol tenkrát ještě uzavřené budovy 1 World Trade Center. To ho ale neodradilo od jeho vášně v lezení do neskutečných výšek.

 

Mladík si zahrává ve vysoké výšce
Zdroj: Instagram


Pod svou přezdívkou LIVEJN publikuje videa a obrázky na nejvyšších mrakodrapech světa. Infarktové záběry jsou ale jen pro otrlé. Justin totiž nepoužívá žádné jištění. Dokazuje to ve svém videu nad newyorským Central Parkem, ve kterém se drží pouze jednou rukou za ocelovou konstrukci ve výšce necelých 305 metrů. „Nemáte ani tušení, jak krásně tu je,“ říká Justin ve videu.

 


Podle webu New York Post se ale jeho počínání nelíbí hasičům, kteří volají po tom, aby mladík své vášně zanechal. „Pokud by některý z jeho pokusů selhal, zaměstná tím vysoce kvalifikované lidi, kteří budou muset pracovat ve vysokém ohrožení. Je to sobecké a nepřijatelné, zvlášť v dnešní době,“ říká příspěvek newyorských hasičů na blogu NYCFireWire.com.
Mladík ale ve svém koníčku přestat očividně nehodlá. Co týden totiž nahrává další a další videa ze svých dobrodružství.

TN.cz / nor
Reklama