Není času nazbyt

Aby dárky přišly včas, musíte stihnout tyto termíny objednání

Mladí lidé na Vánoce
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Pokud při nákupu vánočních dárků spoléháte na e-shopy a nákup přes internet obecně, nezbývá vám už skoro žádný čas na objednání věcí pro vaše blízké. Pokud zaváháte, je pravděpodobné, že dárky nedorazí pod stromeček včas.

Štědrý den je sice ještě deset dní daleko, ale při nákupu přes internet už není času nazbyt. V oběhu je totiž mnohem víc zásilek než po zbytek roku a zásilkové a přepravní firmy tak mají práce až nad hlavu.

 

A proto garantují včasné doručení balíčků pod stromeček v těchto dnech. Pokud dárky začnete shánět a objednávat až příští týden, riskujete, že na Štědrý den budete mít pod smrkem či jedlí jen spoustu prázdného místa.

 

Třeba společnost PPL odhaduje největší nápor v týdnu od 17. prosince. A příští pondělí firma zároveň bere jako poslední den, kdy dárky stihne doručit do Štědrého dne.

 

 

"Věřím, že balíky, které převezmeme do 17. prosince, budeme schopni doručit pod stromeček včas. U ostatních se pravděpodobnost včasného dodání sníží," řekl už dříve TN.cz ředitel PPL Petr Chvátal.

 

Někteří dopravci jsou ještě opatrnější a mezním termínem je pro ně dnešek! "Naše doporučení je, že pokud chtějí (e-shopy) zaručit, aby zboží dorazilo k příjemci před svátky, mělo by být ideálně expedováno do 14. prosince," uvedl jednatel firmy Geis Daniel Knaisl. Stejný termín uvádí i společnost DPD.

 

 

Nejvelkorysejší je Česká pošta, která ústy svého mluvčího Matyáše Vitíka vzkázala, že balíčky stačí podat do úterka 18. prosince.

 

 

"Je potřeba ale počítat s tím, že je to termín, do kdy je nutné předat zásilku České poště. Při objednávce v e-shopu je tak nutné připočítat čas, který potřebuje e-shop ke zpracování objednávky," upozornil Vitík.

pez TN.cz