nový trend

Chcete být IN? Pořiďte si hrobku. A nejlépe na Vyšehradě!

Téma:

Novým trendem mezi bohatými lidmi jsou v poslední době luxusní hrobky na lukrativních místech. A tím nejžádanějším je prý vyšehradský hřbitov. Jenže tam se jen tak někdo nedostane a tak se boháči musí spokojit i třeba s pražskými Olšany.

V Olšanech si například pořídil hrobku i lobbista Ivo Rittig. A to hned vedle velikána Karla Jaromíra Erbena z jedné strany a zakladatele Sokola Miroslava Tyrše ze strany druhé. Lukrativnější místo byste na Olšanských hřbitovech asi nenašli.

 

Ceny podobných kaplových hrobek se na Olšanských hřbitovech pohybují v řádech milionů korun! Ta, kterou si koupil lobbista Rittig, dříve patřila advokátovi Václavu Wankovi z Rodlova, který byl v polovině 19. století pražským purkmistrem a poslancem Českého zemského sněmu.

 

 

"Ten trend je stoupající. Lidi si pořizují hroby ještě za svého života. Pochopitelně hrob Havlíčka nebo Erbena si pronajmout nemůžete, ale místo vedle, to už samozřejmě nikdo nereguluje," říká ředitel pražských hřbitovů Martin Červený.

 

Vůbec nejlukrativnější adresou pro místo posledního odpočinku u nás je Vyšehrad. Ten je ale skutečně jen pro vyvolené a ani peníze tu nehrají roli. O tom, kdo a zda tady může být pohřben, rozhoduje několikačlenná hodnotící komise.

 

"Rozhoduje tam význam toho zesnulého, význam pro společnost, pro kulturu, pro vědu atd.," vysvětluje Červený.
 

Související témata:
mom TN.cz