PŘIJÍMACÍ POHOVOR

Uklízečky u královny musí projít náročným testem! Zvládli byste ho?

Královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta II.
Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 17:48
7.1. 2021 15:42
Téma:

Pokud jde o přijímání nových zaměstnanců, královna Alžběta II. má velmi vysoké nároky a ve svém týmu chce jen ty nejoddanější a nejtalentovanější lidi. Při přijímacím pohovoru si tak pro kandidáty na uklízečku připravila velice zapeklitý test.

Práce pro královnu není jako práce pro klasického šéfa. Není tedy překvapující, že její standardy jsou velmi vysoké. Každý, kdo se uchází o práci v Buckinghamském paláci, se tak musí připravit na náročné přijímací pohovory. Královská rodina chce mít totiž stoprocentní jistotu, že jejich zaměstnanci budou ti nejlepší z nejlepších.


Stejně je tomu i při přijímání nových uklízeček. Náborový tým si pro uchazeče připravil vychytaný test. Vedoucí náboru Tracey Watermanová položí na koberec či vedle krbu drobnost, aby zjistila, jestli si toho uchazeči všimnou, píše Mirror.


"Rozdíl mezi hospodyní v pětihvězdičkovém hotelu a v královském paláci je ten, že hospodyně v Buckinghamském paláci musí mít cit pro detail. Jedním z testů, které ráda provádím, abych zjistila, zda má kandidát potenciál pro detail, je ten, že umístím do místnosti mrtvou mušku," sdělila Watermanová.

 

Anketa

Uspěli byste v tomto zapeklitém testu?

Hlasovalo 843 lidí.

Poté jsou kandidáti po jednom prováděni po jednotlivých místnostech v paláci. Náborová agentka je nezapomene vzít i před krb, kam před tím položila mušku a od kandidátů očekává, že ji zaregistrují. Celý test ovšem nespočívá pouze v tom, že si kandidáti mouchy všimnou, ale jak na to přesně zareagují.

 
"Je to skvělý test. Tak pět z deseti kandidátů si mouchy všimne. Ovšem pouze jeden z nich se skutečně ohne a mouchu zvedne. Přesně ten u nás místo získá," řekla úspěšnou taktiku Watermanová.

 


Toto je jednoduchý způsob, jak zapůsobit na královskou rodinu. Naposledy přijímala královna novou uklízečku v říjnu. V přepočtu nabízela plat přes 553 tisíc korun měsíčně. Hospodyňka si tak u Alžběty II. přijde na opravdu královské peníze. Bonusem je i to, že může žit spolu s královskou rodinu pod jednou střechou.

 

Královna Alžběta a princ Phillip slaví neuvěřitelných 72 let manželství. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz