letní potraviny

Chcete být zdraví a krásní? Tato jídla umí zázraky a jsou za babku!

Letní potraviny
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Tyhle potraviny jsou levné a zdravé
Téma:

Jsou svěží, chutné a ještě zdravé. Nutriční specialistka sestavila seznam letních potravin, které pomohou s hubnutím, posílí váš imunitní systém a zlepší pleť.

Mysleli jste si, že za zdravé jídlo musíte zaplatit balík? Jste na omylu! Mnoho prospěšných potravin najdete v regálech takřka v každém obchodě. Britská výživová specialistka Keris Marsdenová doporučuje sedm superpotravin, které se snadno skladují a můžete je jíst každý den.

 

Chřest

Obliba chřestu prudce vzrostla v několika posledních letech. Tato zelenina je obrovským zdrojem vlákniny, kyseliny listové a vitamínů A, C, E a K. Je také bohatý na glutathion, antioxidant, který chrání proti rakovině a stárnutí. V neposlední řadě slouží jako přírodní diuretikum, které zabraňuje zadržování tekutin v těle a působí proti vysokému krevnímu tlaku.

 

Jak servírovat: Osmahněte chřest na olivovém oleji a podávejte s hoblinkami parmazánu nebo jej namáčejte do hummusu. Výborný je také na grilu s mandlemi.

 

 

 

Červená řepa

Červená řepa je bohatá na draslík, hořčík, železo, vitamíny A, B6 a C, kyselinu listovou, antioxidanty a vlákninu. Pomáhá snižovat krevní tlak a chrání proti srdečním onemocněním a demenci. Šťáva z řepy údajně zvyšuje sportovní výkony, protože svalům dodává kyslík.

 

Jak servírovat: Červená řepa je výborná jako základ salátů, zvlášť když si ji dáte s kozím sýrem a vlašskými ořechy. Netradičním receptem jsou také řepné brownies.

 

 

Jahody

Ač se to možná nezdá, jahody obsahují ohromné množství vitamínu C, který posiluje náš imunitní systém. Podporují také tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro elasticitu kůže, působí proti jejímu stárnutí a poškozením před sluncem. Takže jen pár jahod denně dokáže držet vrásky na uzdě.

 

Jak servírovat: Jahody jsou nejlepší čerstvé, můžete si je přidat do smoothies, salátů nebo si je dát klasicky s trochou smetany.

 

 

Maliny

Na malinách je úplně nejlepší to, že podporují hubnutí a chrání proti obezitě a cukrovce. Kromě toho, že obsahují velké množství vlákniny, mají také protirakovinné vlastnosti a působí protizánětlivě.

 

Jak servírovat: Dejte si pár malin do bílého jogurt nebo ovesné kaše, pokud si troufnete, udělejte si z malin lehký dezert.

 

 

 

Hořká čokoláda

Kakao je po staletí známo svými léčivými vlastnostmi, které snižují riziko rakoviny a srdečních onemocnění. Čím vyšší obsah kakaa v čokoládě je, tím je zdravější a dokáže také regulovat hmotnost.

 

Jak servírovat: Radit někomu, jak jíst čokoládu, je asi zbytečné. Mějte jen na paměti, že sníst celou tabulku i té nejzdravější čokolády, není dobře.

 

 

 

Kapary

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité. Jsou bohaté na vitamíny A, K, niacin a riboflavin, které jsou důležité pro dobrý stav kůže, očí, blahodárně působí na srdce a další orgány. Obsahují také antioxidanty, které pomáhají při léčbě senné rýmy a sezónních alergií.

 

Jak servírovat: Kapary jsou výborné s tuňákem, lososem, přidávají se do omáček, na pizzu nebo do těstovin.

 

 

 

Máta

Máta je vynikající na trávení a pomáhá proti nadýmání a bolestem břicha. Tím, že stimuluje trávicí enzymy a zlepšuje vstřebávání živin, pomáhá také při hubnutí.

 

Jak servírovat: V zimě si dejte mátový čaj, v létě vhoďte lístky máty do vody s plátky pomeranče. Hodí se také do salátů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ: Zubní pasta poškozuje vaše zdraví! Podle vědců vám hrozí tyto nemoci

KONEČNĚ! Vědci potvrdili léčivé účinky kávy. Zabrání hned několika nemocem!

Související témata:
mom TN.cz