Řecká Antikythéra

Chcete dům a pozemek? Na slavném ostrově vám je darují

Antikythéra
Zdroj: Google Maps, Profimedia.cz
Ostrov Antikythéra a nalezený počítač
Téma:

Řecký ostrov Antikythéra hledá nové obyvatele. Nově příchozím osadníkům nabízí dům, pozemek a 500 eur měsíčně (12 800 Kč) po dobu tří let.

Ostrov Antikythéra leží mezi Peloponéským poloostrovem a Krétou. V současnosti na něm bydlí pouze 40 obyvatel, zatím se na něj nerozšířil ani turismus. Pokud vás nabídka zaujala, úplné pustiny se obávat nemusíte. Na ostrově je přístav Potamos, u kterého je řada bílých domů, dokonce pár obchůdků a hospod.

 

Lákadlem pro zájemce má být i krásná příroda, které je na skalnatém ostrově o rozloze 20 kilometrů čtverečních dostatek. Pokud byste se rozhodli na ostrově usadit se svou rodinou, získáte dům, pozemek a rentu 500 eur (12 800 Kč) na dobu tří let, píše portál Los Angeles Times.

 

Antikythéra se proslavila především vzácným nálezem. Poblíž ostrova se ve vraku římské lodi našel nejstarší "počítač" světa, takzvaný mechanismus z Antikythéry. Bronzová ozubená kola lidé podle odborníků používali k výpočtům v roce 60 našeho letopočtu.

 

 

Přístroj tehdy ukazoval pohyb známých planet a dokázal předpovídat zatmění Slunce i Měsíce. Nález je podle vědců velice unikátní i z toho důvodu, že podobný přístroj se v Evropě objevil až o 1300 let později.
 

Související témata:
mik TN.cz