Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Chcete rychle zhubnout? Poradíme vám, jakou dietu zvolit.

Téma:

V dnešní době existuje nespočet diet, některé z nich se označují přímo za zázračné a slibují rychlý úbytek kilogramů, jenže u takových se obvykle velmi rychle dostaví nežádoucí jojo efekt.

Nikdo však nechce hubnout, aby svá kila pak zase rychle nabral zpátky, jakmile jen maličko povolí ze svých zásad. Jaká je tedy cesta ke štíhlé postavě – takové postavě, která už vám navždy zůstane?

Ketodieta jako zázrak posledních let

Proteinová ketodieta je v poslední době stále více populární. Za jednu z největších výhod této diety je považován systém koupi balíčků jednotlivých jídel. Jednoduše si můžete zakoupit balíčky na celý den a dál už se nemusíte o nic starat. Tato strava je postavená na tom, že obsahuje jen málo sacharidů, a naopak větší množství bílkovin a vlákniny.

Výsledky pak hovoří samy za sebe. A i z medicínského hlediska této dietě není co vytknout, snad jen to, že se nehodí pro osoby s některými typy závažných metabolických onemocnění a pro lidi trpící onemoc-něním jater, ledvin a srdce. Naopak prospívá osobám s epilepsií.

Bez sacharidů se hubne nejlépe

Bezsacharidová dieta ale není jen o tom, že si kupujete předpřipravené balíčky jídel. Když se naučíte vyváženě jíst, abyste vynechali sacharidy a nahradili je rozumně bílkovinami, vitamíny a vlákninou, můžete si při ní i pochutnat. Navíc rychlý úbytek kilogramů je skutečně zaručený a celkově vám dieta zlepší zdravotní stav. Nemusíte už nikdy počítat kalorie a řešit, kolik jste dneska snědli jídla. Můžete se zkrátka najíst skutečně dosyta – nemusíte hladovět, ovšem je třeba vědět, co si můžete dovolit sníst. A nutno dodat, že sacharidy jsou skutečně pestrou skupinou.

Co si během bezsacharidové diety musíte zakázat?

· všechny sladkosti a slazené nápoje,
· přírodní sladidla jako je med nebo sirup,
· obiloviny, rýži, těstoviny a pečivo,
· sušené ovoce,
· luštěniny.

Naopak si můžete dle libosti dopřát:

· maso a ryby,
· speciální proteinová jídla a balíčky,
· pečivo a těstoviny s nízkým obsahem sacharidů,
· sýry a mléčné výrobky,
· vejce,
· oříšky a semínka,
· proteinové koktejly.

Když si na tyhle zásady zvyknete a naučíte se nahrazovat zakázané potraviny těmi povolenými, můžete se projíst ke štíhlé postavě bez nežádoucího jojo efektu a dokonce si, i na rozdíl od jiných diet, skutečně pochutnáte. Jídlo, které bude pro vás od nynějška žádoucí, by mělo především obsahovat hodně pro-teinů, vlákniny a zdravých tuků.

Hlavně, když není hlad

Jak rychle zhubnout bez hladovění – to je věčná otázka všech dietářů. I proto se ketodieta stala tako-vým hitem. Během diety je jinak samozřejmě vhodné dodržovat všechny ostatní zásady správného stra-vování – mělo by se jíst pravidelně několikrát denně a po menších porcích. Je však důležité si pamato-vat, že nikdy nesmíte hladovět – a malá svačinka je za takových okolností rozhodně na místě. V ideálním případě by každá dieta měla být doprovázena pohybem nebo nějakou fyzickou aktivitou. Ta by měla být přirozená a nikoliv nucená – to znamená, že každá taková aktivita by vás měla bavit. A že je z čeho vybí-rat. Nezapomeňte, že každý krok se počítá!

Nespornou výhodou ketodiety je také to, že díky sníženému přijmu sacharidů, a naopak zvýšenému pří-jmu bílkovin, vás už nikdy nebude přepadat takzvaný vlčí hlad. Budete se cítit stále sytí, a tak je menší pravděpodobnost, že vás zlákají chutě na sladké nebo smažené jídlo, které je přísně zakázáno. A s chutěmi během diety má problémy většina z nás. Zní to jako pohádka, že? U ketodiety je však rychlý úbytek váhy skutečně prokázán!

Součástí nízkosacharidové diety by pak přirozeně měla být i čerstvá zelenina, tu si na talíř nezapomeňte také přidat. Hodně štěstí!

Související témata:
Komerční článek