volná místa

Chcete si vydělat? Zkuste to na ministerstvu! PŘEHLED POZIC

Ministerstvo dopravy - platy
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz
Téma:

Sháníte zaměstnání? Zkuste to ve státní správě. Česká ministerstva a státní úřady od nového roku nabízejí desítky volných pracovních míst. Výběr je přitom opravdu pestrý - od účetní po náměstky. Mnohdy vám přitom stačí pouze středoškolské vzdělání s maturitou.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

Pokud chcete pracovat na Ministerstvu pro místní rozvoj, teď máte skvělou příležitost. K dispozici jsou celkem čtyři volné pozice - od IT specialisty, který by měl na starost zejména správu serverů, přes velmi zodpovědné právníky a koordinátory, až po referenty pro výkon správních činností. Bližší popis pracovních pozic naleznete zde.

 

Ministerstvo životního prostředí (MŽP)

 

Toto ministerstvo shání zaměstnance zejména do odboru fondů EU. K dispozici jsou i velmi prestižní pozice - jako například místo vrchního ministerského rady, nebo pozice náměstka. Přijít si tak můžete i na 32 tisíc korun. Ale pozor! Ministerstvo shání opravdové odborníky, klade proto velký důraz na praxi.

 

V požadovaných specializacích naleznete například odborníka na problematiku čištění a odvádění odpadních vod z komunálních zdrojů, nebo odborníka v oblasti skládek odpadů. Více o jednotlivých pozicích naleznete zde.

 

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)

 

Ministerské rady shání i MPSV. Pokud jste si nevybrali ani jednu z pozic nabízených na portálu, můžete zkusit své štěstí i jinde ve státní i mimostátní sféře. Pomoci by vám mohla databáze volných pracovních míst.

 

 

Ministerstvo vnitra (MV)

 

Desítky šancí získat práci ve státním sektoru nabízí i ministerstvo vnitra. Na některé pozice, jako jsou například vrchní referent státního občanství a matrik či vrchní referent v oddělení pobytu cizinců Praha 1, dokonce ani není potřeba mít vysokoškolské vzdělání. Výběrová řízení organizovaná MV probíhají i na různá služební místa.


 Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

 

Správce IT, náměstek pro řízení sekce bezpečností a multilaterální, sekce mimoevropských zemí nebo ekonomicko-provozní sekce. To vše nabízí MZV. Zkusit své štěstí můžete zde.

 

 

Ministerstvo obrany (MO)

 

Chcete sloužit u armády jako velitel čety, lékař, mechanik nebo třeba řidič? Pak využijte nabídky ministerstva obrany. Na některých pozicích, kam spadá i takový strážný hradní stráže, vám stačí střední odborné vzdělání s výučním listem. Pokud vás zajímá spíše administrativní činnost, zkuste práci v mezinárodních organizacích, které MV také nabízí.

 

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

 

Náměstky a ministerské rady poptává MPO. Máte zájem o tuto oblast? Podívejte se na stránky.

 

Ministerstvo financí (MF)

 

Toto ministerstvo shání hlavně finanční analytiky, ministerské rady, ale i státní dozorce nad sázkovými hrami a loteriemi. Konkrétně tuto službu můžete začít vykonávat od března 2016. Pokud ovšem nemáte úřednickou zkoušku, může být pracovní dohoda podepsána pouze na dobu určitou (v trvání 12 měsíců). Více naleznete zde.

 

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT)

 

MŠMT podobně jako ostatní ministerstva vypsalo výběrová řízení na pozice ministerského rady. Stejně je na tom i Ministerstvo kultury zde.

 


 

Ministerstvo dopravy (MD)

 

V tomto resortu můžete pracovat jako generální inspektoři Drážní inspekce, personalisté, vedoucí Oddělní registrace vozidel, aj. Na aktuální seznam vypisovaných pozic se podívejte zde.

 

Ministerstvo zemědělství (MZ)

Lesy potřebují také svého ředitele odboru ochrany, podobně je na tom i rozvoj venkova. Nezbytně nutná je ale i účetní a odborní referenti. Řešit můžete i vztahy s EU. Podívejte se zde.
 

lud TN.cz