Zámek na prodej

Šlechtické sídlo na prodej! Podívejte se, jak se žije na zámku! VIDEO

Petra Staňová
Petra Staňová
1.12. 2020 5:50
Téma:

V Česku bývá šlechtické sídlo na prodej jen výjimečně. A když k němu patří i rozsáhlý anglický park, jde o úplnou raritu. Zámek Jistebnice může nadchnout byznysmeny, historiky i vášnivé zahradníky.

Proměnit Jistebnici v pohádkové sídlo bude trochu fuška. Zámek je už pár let v neobyvatelném stavu, a tak nový majitel potřebuje nejen dostatek financí, ale také fantazie.

 

"Budova je velké sousto pro obývání jednou rodinou, i když i to je možné. Ale myslím si, že ideální je zkombinovat život na zámku se sídlem firmy, kancelářemi nebo z objektu vybudovat špičkový hotel," odkrývá možnosti využití zámeckého areálu makléřka Lenka Munter. 

 

 

Jistebnice leží necelých sto kilometrů jižne od Prahy a díky dominantní čtyřpatrové věži získala přezdívku "malá Hluboká". Zámek je vybudován v novogotickém stylu v letech 1878–1882 Otomarem Nádherným z Borutína. Z 19. století se dochovaly skleněné vitráže nebo dřevěné parkety a stropy.

 

O drobné opravy se už osmnáct let stará zdejší myslivec a rybář Pavel Dvořák, který tak dokáže objektivně vyhodnotit benefity jistebnické památky: "Největší předností zámku je lokalita a rozlehlý park, který má asi 16 hektarů. Myslím si, že budoucí majitel tu bude mít absolutní soukromí a myslím si, že i ta krajina okolo je nádherná, takže tu bude spokojený."

 

 
Trpělivost a péči bude vyžadovat i původní anglický park, který vybudoval významný pražský zahradník František Thomayer. O vzácné staleté stromy se roky nikdo nestaral, a tak v současném stavu může být i taková procházka lesem dobrodružství. 

 

Právě park ale podle Lenky Munter zvyšuje žádanost zámku: "O zámky je v současné době velký zájem. A hlavně o ty, ke kterým patří půda. To neznamená jen zámecký park, ale v lepším případě i další hospodářské budovy, pole a lesy. A v tom je Jistebnice jedinečná."

 

V ceně, která je na vyžádání u realitní kanceláře, jsou kromě zámku samotného i dva rybníky, park, hospodářství, středověká tvrz Rožmberků z 15.století, barokní sýpka a objekt kovovýroby.

 

Podívejte se prostřednictvím fotogalerie, jak to na zámku vypadá:

GALERIE: Zámek Jistebnice

1
/
16
Zdroj: Luxent Exclusive Properties
Zámek Jistebnice - 14

Související témata:
TN.cz