Nastartujme Česko

Chcete znovu nastartovat živnost nebo plánujete projekt? Zkuste Hithit

Tesař, pokrývač
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
12.8. 2020 17:57

Na pomoc nejen živnostníkům v době koronavirové krize vznikla celá řada portálů, které umožní získání peněz na nový start živnosti nebo odstartování projektu. Web Hithit je jedním z nich, liší se však ve způsobu, kterým pomáhá.

Portál Hithit je otevřený všem, kteří si přejí (znovu) rozjet svůj podnik či projekt, ale nemají k tomu potřebné prostředky. Stačí jen projekt nebo předprodej služeb zaregistrovat na stránkách a nastavit potřebnou sumu peněz.

 

Každý projekt má na shromáždění požadované částky 45 dní. Pokud do té doby neuspěje, vybrané peníze poputují zpět na účet dárců a předplatitelů. Toto opatření má podle Dany Paděrové ze společnosti Hithit své důvody.

 

 

"Jde o to, aby se autoři nepouštěli do nereálných projektů. Peníze od lidí se zastaví na platební bráně a na účet putují až v případě úspěchu, tedy dosažení požadované částky. Autoři projektů ani dárci nic neplatí, investují pouze čas," řekla Paděrová.

 

Společnost Hithit zároveň za každou vybranou padesátikorunu zasílá jednu korunu na účet společnosti Oxyprotect, která zajišťuje plicní ventilátory. Celkově tak do první linie odeslala už 150 tisíc korun.

 

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz