vnitrostranický souboj

Chci být předsedou SPD, oznámil Volný. Hnutí mu ale zrušilo buňku

Téma:
SPD

Uvnitř hnutí SPD se zřejmě schyluje k vnitrostranickému souboji. Současnému šéfovi Tomiu Okamurovi se totiž chce postavit kontroverzní poslanec Lubomír Volný. Hnutí však najednou zrušilo svou regionální organizaci v Moravskoslezském kraji, které je právě Volný předsedou.

Tomio Okamura byl v červenci minulého roku zvolen předsedou SPD drtivou většinou. Získal totiž 150 hlasů ze 152 přítomných delegátů volební konference strany. Zdá se, že při další volbě už by to nemusel mít tak lehké. Kandidaturu na post předsedy oznámil v úterý poslanec Lubomír Volný.

 

"Přijímám osobní výzvu Tomia Okamury, abych proti němu kandidoval na post předsedy SPD. Výzvy od lídrů se neodmítají," napsal Volný na svůj facebook. Ke kandidaduře ho měl údajně několikrát vyzvat právě Okamura.

 

Poslanec zároveň oznámil, že věří v úspěch. Tomio Okamura se k této věci nevyjádřil. "Volba předsedy hnutí SPD bude probíhat až za dva a půl roku, jelikož mandát je tříletý. Takže tato otázka není v tuto chvíli aktuální," reagovala místo Okamury mluvčí hnutí Barbora Zeťová.

 

 

Strana teď však nečekaně zrušila regionální klub v Moravskoslezském kraji, ve kterém je předsedou právě poslanec Volný. Souvislost s kandidaturou Volného na předsedu a odebráním licence však strana odmítá.

 

"Stalo se tak plně v souladu se stanovami hnutí, na základě zjištění, že v regionálním klubu docházelo k systematickému a systémovému porušování stanov, včetně krácení demokratických práv členů. Členství všech členů a čekatelů zůstává zachováno a v souladu se stanovami budou mít příležitost pracovat v novém regionálním klubu," uvedla mluvčí hnutí SPD.

 

 

Poslanec Volný však tato nařčení odmítá. "Samozřejmě se budeme všemi zákonnými prostředky a prostředky v souladu s platnými stanovami hnutí bránit," reagoval na dotaz TN.cz.

 

Lubomír Volný se dostal do povědomí veřejnosti na únorovém zasedání poslanecké sněmovny. Stalo se tak, když poslanci jednali o návrhu na zrušení soudního přezkumu správních rozhodnutí o vyhoštění cizinců z Česka.

 

 

Na jednání totiž prohlásil, že za případem seniora nepravomocně odsouzeného za terorismus jsou takzvaní vítači. "Vy jste vytvořili pana Baldu, protože jste ho vyděsili. Vyděsili jste ho reálnou možností, že tady bude spáchán teroristický útok," řekl Volný. Jan Birke (ČSSD) na něho pokřikoval, aby "toho už nechal". Volný na to údajně reagoval slovy, aby "šel ven".

pan TN.cz