agresivní muž

"Chcípněte na koronu," křičel muž na strážníky. Řádil na benzínce i na poliklinice

Martin Klícha
Martin Klícha
1.10. 2020 15:21
Téma:

Kvůli stejnému agresorovi museli pražští strážníci vyjíždět hned dvakrát v jediném dni. Muž nejprve řádil na čerpací stanici, kde napadal zákazníky i obsluhu. Nakonec se vrhl i na strážníky. K večeru pak vyjížděla městská policie k agresivnímu muži na poliklinice. Když ho nakonec zpacifikovali, ukázalo se, že jde o stejného člověka.

Bylo jen patnáct minut po páteční páté hodině ráno, když si hlídka strážníků, která projížděla ulicí Čs. Exilu, u čerpací stanice všimla ženy, která mávala a žádala o pomoc. Hlídka tedy okamžitě vyrazila situaci prověřit.

 

Na čerpací stanici napadal muž v motorkářské přilbě jiného, který se snažil bránit. Výpady agresora směřovaly také na obsluhu. Strážníci se mezi muže vrhli, muž v přilbě pak napadl i jednoho z nich.

 

"U toho křičel: 'Vy černý mr***, já vás zabiju. Chcípni na koronu, ty zmr**“.' Za pomoci donucovacích prostředků byl okamžitě zpacifikován," přiblížili pražští strážníci.

 

Ukázalo se, že s dotyčným měla obsluha problémy už předchozí den, kdy přijel na skútru a mezi stojany odhodil nedopalek cigarety. To samé se opakovalo, muž byl navíc agresivní. Obsluha ho upozornila, že nesmí řídit, protože byl pod vlivem. To se muži nelíbilo, na ženu se vrhl, na pomoc pak přispěchali zákazníci.

 

"Dalšímu vývoji už byla hlídka svědkem. Protože muž odmítal prokázat totožnost a jeho agresivita nepolevovala, byla přivolána hlídka státní policie. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,25 promile. Muže si následně převzali policisté," doplnili strážníci.

 

 

Pozdě odpoledne pak strážníci vyrazili do ulice Soukalova k Poliklinice Modřany, kde se měl nacházet muž, které neměl ochranu úst a nosu. Měl být navíc agresivní.

 

"Hlídka ho našla v bufetu, kde se choval jak smyslů zbavený, urážel obsluhu, prskal na lidi okolo i na vystavené zboží a křičel, že mu nikdo nebude nic nařizovat. Strážníci se pokusili situaci uklidnit, muže vyzvali, aby si nasadil roušku a doprovodil je ven k prokázání totožnosti. Už to vypadalo, že začne spolupracovat, když si strhl roušku z obličeje a řval na hlídku, že ji poslouchat nebude," zveřejnila městská policie.

 

Agresivita dotyčného se dále stupňovala, strážníci proto muži nasadili pouta. To se neobešlo bez strkanic a výhrůžek fyzickou likvidací. V odváděcí páce byl muže předveden na nedalekou služebnu státní policie. Tam nadýchal 1,24 promile. Při kontrole totožnosti se ukázalo, že jde o stejného muže, který řádil na benzínce.

TN.cz