Ceremoniál

Chlapci z jeskyně vyrazili do kláštera! Čeká je dlouhá očista

Chlapci z thajské jeskyně podstoupí buddhistický obřad
Zdroj: Profimedia
Téma:

Většina členů thajského fotbalového mužstva, kteří nedobrovolně strávili více než dva týdny v zaplavené jeskyni Tcham Luang Nang Non na severu Thajska, byla v úterý slavnostně uvedena do buddhistického kláštera.

Na obřad do kláštera se dostavilo 11 chlapců včetně jejich fotbalového trenéra, který již v minulosti obřad pro novice absolvoval a nyní se sem vrátí v roli mnicha. Pouze jeden chlapec, Adul Sam-on, se ceremoniálu nezúčastnil. Účast mu totiž zakazuje jeho křesťanská víra.

 

GALERIE: Chlapci z thajské jeskyně podstoupí buddhistický obřad

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Chlapci z thajské jeskyně podstoupí buddhistický obřad

 

Ostatní chlapci si slavnostně oholili hlavy a v róbách noviců stráví v klášteře 9 dní, uvedla britská BBC. V Thajsku se jedná o tradiční událost, již absolvují muži či chlapci, kteří se v životě potýkali s tragickou událostí nebo nepřízní osudu.

 

 

Všichni chlapci byli minulý týden propuštěni z nemocnice. Podle lékařů je jejich zdravotní stav velice dobrý a šok z celé události již pominul. Nyní je čeká “očista duše“.

 

“V klášteře by měli strávit nějaký čas. Je to pro jejich ochranu,“ uvedl pro BBC Seewad Sompiangjai, dědeček jednoho z chlapců.

 

Celý fotbalový tým byl v zatopené thajské jeskyni uvězněný více než dva týdny. Poté následovala dramatická třídenní záchrana, při které zemřel bohužel jeden z potápěčů.

ls TN.cz