Záhadná smrt

Chlapce nejspíš zabilo auto, řidiče se nedaří najít! Policie prosí o pomoc

Policisté na Havlíčkobrodsku pátrají po autě
Zdroj: Policie ČR
Policisté hledají řidiče světlého kombíku
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 9.11. 2019 08:24
Téma:

Kriminalisté z Vysočiny se znovu obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při vyšetřování smrti teprve šestnáctiletého chlapce. Jeho bezvládné tělo našli v sobotu 12. října brzy ráno u silnice na Havlíčkobrodsku. Podle policistů ho zřejmě někdo srazil autem, řidiče se ale stále nedaří najít.

Úmrtí 16letého chlapce vyšetřují policisté od soboty 12. října. "Jeho tělo bez známek života našli náhodní kolemjedoucí kolem druhé hodiny ranní na okraji silnice II/345 mezi obcemi Sobíňov a Ždírec nad Doubravou," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Nálezci následně chlapci poskytli první pomoc, ta ale byla zbytečná. Přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat jeho smrt. "V současné době je hlavní prověřovanou verzí kriminalistů, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo," uvedla mluvčí policie. 

 

Řidiče se však nedaří vypátrat. Kriminalisté už prověřili kamerové záznamy. Na základě nich teď hledají světlý kombík, který projížděl kruhovým objezdem ve Ždírci nad Doubravu minutu před sobotní druhou hodinou ranní. Po vyjetí z druhého výjezdu auto pokračovalo v jízdě zřejmě směrem na obec Krucemburk. Kam ale poté zamířilo, už na kamerách vidět není.

"Mohlo by se jednat o vozidlo tovární značky VW Passat combi, VW Golf combi, VW Bora combi, VW Polo combi, Škoda Octavia combi I. popřípadě podobné těmto konkrétním vozidlům," doplnila mluvčí. 

 

Řidič i další svědci se mají policistům ozvat na tísňové lince 158 nebo zavolat přímo kriminalistům, kteří případ prověřují, na telefonních číslech 974 271 326 nebo 974 271 320, případně na emailech pavel.vidner@pcr.cz nebo frantisek.steidl@pcr.cz.

 

 

TN.cz