Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2018 22:03
Tragické následky

Chlapci (13) hodil spolužák za tričko sýr. Šikana skončila smrtí!

Karan zemřel na alergii - 2
Zdroj: Profimedia
Karan měl celý život před sebou

Soud se začal zabývat případem 13letého chlapce, který zemřel na silnou alergickou reakci. Karan byl alergický na mléčné produkty, stal se ale obětí šikany. Spolužák mu za tričko strčil kousek sýra, mladému Britovi selhalo srdce.

Karanbir Cheema trpěl několika alergiemi, to mu ale nebránilo radovat se ze života. Ten ale předčasně skončil, když bylo Karanovi pouhých 13 let. Právě alergie ve spojení s šikanou se mu stala osudnou. Informuje o tom portál Daily Mirror.

 

Neštěstí se stalo na konci června loňského roku, teď ale začal soudní proces. Vyšetřovatelé vyslýchali záchranáře, který byl na místě jako první a snažil se zachránit Karanovi život. U soudu všemu přihlížela chlapcova rodina.

 

"Jsem naprosto zničená. Ztratila jsem syna a naše rodina ztratila bratra. Byl to hodně bystrý chlapec. Vychovávala jsem ho sama, učila jsem ho, aby si zjistil vše o svých nemocech," uvedla Karanova matka Rina s tím, že požadují jasné odpovědi na otázky.

 

 

13

GALERIE: Karan zemřel na alergii

Zdroj: Profimedia

Karan zemřel na alergii - 3

Hodnocení:

 

Dosavadní vyšetřování ukázalo, že jeden ze spolužáků Karana ve škole v Greenford na západě Londýna pronásledoval s kouskem sýra. Poté, co ho chytil, mu ho měl hodit za tričko. U chlapce se okamžitě projevila alergická reakce. Učitelé zavolali záchranáře, mezitím použili epipen a podali Karanovi jeho inhalátor.

 

Nic z toho ale nepomohlo a při příjezdu záchranářů byl Karan v anafylaktickém šoku. "Hned jsme věděli, že je v ohrožení života a může se mu zastavit srdce nebo může přestat dýchat. Lapal po dechu, měl zarudlou kůži a klepal se," popsal záchranář Kierin Oppatt.

 

 

Před převozem do nemocnice Karan přestal dýchat. Záchranáři mu poskytli adrenalin a zahájili resuscitaci. Podařilo se obnovit srdeční činnost, chlapec byl ale stále v bezvědomí. Zemřel v nemocnici s rodinou kolem svého lůžka deset dní poté.

 

Chlapec byl alergický na mléčné produkty, lepek, vejce a ořechy. Doma měl vlastní ledničku i mikrovlnnou troubu, aby nedošlo ke kontaminaci jeho jídla. 13letý spolužák byl nejdříve zadržen za pokus o vraždu, nebyl ale obviněn. Ze školy ho vyloučili.

epa TN.cz
Reklama